Zagadnienia ontologiczne wojny, bezpieczeństwa i pokoju w poglądach wybranych myślicieli
- Autor: Krzysztof Drabik
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-447-8
- Data wydania: 2011
- Liczba stron/format: 224/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
40.00 zł
10.00 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 10.00 zł
75% taniej
Książka zawiera rozważania dotyczące bezpieczeństwa, wojny i pokoju. Jest próbą analizy tych zagadnień w oparciu o wybrane koncepcje z zakresu filozofii społecznej, psychoanalizy i socjologii.
Wstęp
prof. dr hab. Janusz Świniarski:
(...) recenzowana książka jest w swej warstwie naukowej, zarówno bibliograficznej, jak i opisowej oraz analitycznej, niezmiernie ważką i wartościową. Jej treść adresowana jest przede wszystkim do zajmujących się nauką o polityce i stosunkach międzynarodowych, w tym problemami bezpieczeństwa, geopolityki i nauki o cywilizacjach oraz siłach zbrojnych. (...)
prof. dr hab. Ryszard Rosa:
Opiniowana praca dr. Krzysztofa Drabika cechuje się wieloma walorami poznawczymi, metodologicznymi, etycznymi, godnymi spopularyzowania i wykorzystania w procesie edukacji dla bezpieczeństwa, nie tylko młodzieży (np. studentów kierunku „bezpieczeństwo narodowe” czy pedagogiki o specjalności „edukacja dla bezpieczeństwa”), ale i całego społeczeństwa. Jest to zatem praca nie tylko ważna i aktualna z ukazanych wyżej względów, ale także bardzo potrzebna w procesie współczesnej edukacji odpowiadającej na najważniejsze wyzwania początków XXI wieku.
Krzysztof Drabik doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Instytucie Nauk Humanistycznych na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu, Wydziału Nauk Humanistycznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Stopień doktora nauk humanistycznych uzyskał na Wydziale Filozofii i Socjologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Opublikował monografię pt. Etyka bezpieczeństwa w starości (Warszawa 2011) oraz kilkadziesiąt artykułów z zakresu filozofii bezpieczeństwa, teorii wojny i pokoju, bezpieczeństwa międzynarodowego, polemologii i irenologii.
![]() | ![]() |