• Windykacja dla wierzycieli, firm windykacyjnych i kancelarii prawnych. Skuteczne praktyki

Windykacja dla wierzycieli, firm windykacyjnych i kancelarii prawnych. Skuteczne praktyki

 • Autor: Waldemar Podel
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-7930-230-7
 • Data wydania: 2014
 • Liczba stron/format: 1098/B5
 • Oprawa: twarda

Cena detaliczna

 • 299.00 zł

  239.20 zł

 • 20% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

Kompendium wiedzy o regułach prawnych rządzących dochodzeniem należności.

Od Autora:

Przygotowując książkę omawiałem poruszane w niej zagadnienia z przedstawicielami różnych profesji, w tym z osobami ze środowisk: windykatorów, radców prawnych, sędziów, komorników i notariuszy. Wielu moich Klientów - wierzycieli informowało mnie, co chcieliby w takiej publikacji móc przeczytać, na jakie tematy znaleźć wyjaśnienia oraz na jakie pytania mieć gotowe odpowiedzi.

Elementów wyróżniających tę publikację od innych jest wiele. Na pierwszy jednak
plan wyłaniają się:

- autorskie ujęcie poruszanej problematyki skoncentrowane na tym, co w praktyce jest najistotniejsze (najskuteczniejsze),
- niespotykane w dotychczasowej literaturze liczne skany rzeczywistych dokumentów (po usunięciu danych identyfikujących uczestników postępowania) pokazujące prawdziwe oblicze windykacji, prawo w działaniu, a nie w teoretycznych zawiłościach,
- liczne tablice, wykresy, schematy i zestawienia,
- omówienie tematyki windykacji przez pryzmat wielu aktów prawnych, w tym Kodeksu cywilnego i Kodeksu postępowania cywilnego (na czym na ogół poprzestają inni autorzy) oraz m.in. Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, ustawy o komornikach sądowych i egzekucji, prawa o notariacie, Kodeksu spółek handlowych, Kodeksu karnego, Kodeksu postępowania karnego, Kodeksu wykroczeń, Kodeksu karnego skarbowego, ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (PIT), ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (CIT), podatku od czynności cywilnoprawnych (PCC), ustawy o podatku od towarów i usług (VAT).

Spis treści <<

Małgorzata Olszewska, sędzia, Prezes Sądu Rejonowego w Płocku:

Doświadczony prawnik nie tylko zebrał w całość rozproszoną dotychczas problematykę windykacji, lecz również odkrywa skrywane fakty zastrzeżone do tej pory dla profesjonalistów.

Maciej Czyż, Komornik Sądowy w Płocku:

Wiedza podana przez autora pozwoli uniknąć licznych błędów w trakcie postępowania egzekucyjnego.

Daria Tarka, radca prawny:

To mapa drogowa po windykacji czy wręcz biblia skutecznej windykacji. Dla prawników, a zwłaszcza radców prawnych i adwokatów rozpoczynających swą praktykę będzie to z pewnością lektura podstawowa.

Wojciech Krakowiak notariusz, członek Centrum Naukowego Notariatu, były adwokat:

Wyjątkowa książka, wyjątkowego eksperta. Takiej jeszcze w Polsce nie było, choć wielu na nią czekało. Autor dzieli się z Czytelnikiem swą wiedzą i doświadczeniem, udzielając praktycznych rad, rozwiązań oraz przestróg, a co zaskakujące, udostępnia gotowe dokumenty.

Justyna Piesiewicz, Prezes Zarządu IABC Poland:

Wreszcie firmy doczekały się zebrania w jednym miejscu pełnej i praktycznej wiedzy, jak skutecznie prowadzić windykację. Rekomenduję książkę jako niezbędnik każdej firmy.
 

Waldemar Podel
radca prawny, prawnik biznesu. Prowadzi własną kancelarię od 1996 r. Sprawował funkcje syndyka i nadzorcy sądowego. Patron, pracodawca, opiekun, a także mentor wielu prawników wykonujących obecnie zawody radcy prawnego, adwokata oraz sędziego. Autor licznych publikacji na tematy prawne, w tym: Upadłość w praktyce. Komentarz. Orzecznictwo. Piśmiennictwo. Wzory. Przykłady. Przepisy (2012 r.) oraz ukazującej się od 2000 r. książki Wzory umów i pism w działalności gospodarczej. Komentarz. Orzecznictwo. Piśmiennictwo. Podatki. Przepisy (V wyd. 2012 r.), a także współautor Nowe prawo upadłościowe. Praktyczny przewodnik dla przedsiębiorców (2004 r.) i Jak korzystać z ekspertów zewnętrznych (2011 r.). Prezes Zarządu Europejskiego Stowarzyszenia Praktyków Prawa Gospodarczego.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Windykacja polubowna i przymusowa. ...

58.50 zł 65.00 zł Cena netto: 55.71 zł

Postępowanie egzekucyjne w administ...

58.50 zł 65.00 zł Cena netto: 55.71 zł

Najczęściej kupowane