• Narkotyki a demoralizacja. Szansa na zmianę

Narkotyki a demoralizacja. Szansa na zmianę

 • Autor: Grzegorz Kudlak Wojciech Wypler
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-8085-616-5
 • Data wydania: 2018
 • Liczba stron/format: 226/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 46.00 zł

  41.40 zł

 • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 41.40 zł

  10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

Książka przybliża czytelnikowi szereg zagadnień związanych z demoralizacją młodzieży szczególnie w kontekście zażywania substancji psychoaktywnych. Zebrane artykuły, autorstwa specjalistów w takich dziedzinach naukowych jak psychiatria, psychologia, pedagogika czy prawo, oraz praktyków pracujących z młodzieżą w młodzieżowych ośrodkach wychowawczych, schroniskach dla nieletnich i zakładach poprawczych, wspierają aktualną wiedzę dotyczącą omawianych zagadnień. Przedstawione opracowania dotyczą zarówno badań empirycznych prowadzonych przez autorów, analizy współczesnych, zmieniających się trendów dotyczących skutków zażywania substancji psychoaktywnych, profilaktyki i czynników warunkujących rozwój zarówno uzależnień, jak i przestępczości nieletnich.

Spis treści:

Wstęp

Ewa Kiliszek
Młodzież w czasach współczesnych – przemiany, ryzyka, szanse

Piotr Kwiatkowski
Wspieranie resiliencji jako zadanie wychowawcze w profilaktyce i resocjalizacji

Inga Markiewicz, Anna Pilszyk
Problem narkomanii nieletnich – wybrane aspekty psychologiczne, społeczne i prawne

Grzegorz Kudlak
Zagrożenia związane z zażywaniem nowych substancji
psychoaktywnych

Marek Łukasiewicz
Używanie i posiadanie substancji psychoaktywnych przez wychowanków zakładów poprawczych i schronisk dla nieletnich. Potrzeby praktyki, możliwości i ograniczenia organizacyjno-prawne w zakresie przeciwdziałania

Mariusz Wojasiński
Używanie środków psychoaktywnych przez wychowanków zakładu poprawczego i schroniska dla nieletnich – raport z badań

Anna Pilszyk, Inga Markiewicz
Zachowania ryzykowne młodzieży – droga do uzależnienia i przestępczości (studium przypadku)

Paweł Lamparski, Grzegorz Kudlak
Terapia młodocianych więźniów uzależnionych od alkoholu na przykładzie oddziału terapeutycznego aresztu śledczego w Radomiu

Wojciech Wypler
Mechanizm zaprzeczania i iluzji oraz kłamstwa w psychoterapii

Ewa Kiliszek
Nieprzystosowanie społeczne – wyzwanie dla służb społecznych

Grzegorz Kudlak
doktor nauk humanistycznych w zakresie psychologii KUL, mgr lic. teologii (Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie), magister psychologii (UKSW), psychoterapeuta, adiunkt w Zakładzie Psychologii Dewiacji w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego. Odbył staże kliniczne, min. w Instytucie Psychiatrii i Neurologii, Klinika Nerwic w Warszawie (1998), Areszcie Śledczym w Warszawie Służewcu na Oddziale skazanych uzależnionych od środków odurzających lub psychotropowych (2002), NZOZ Poradni Uzależnień w Warszawie (2002-2004), Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży w Zagórzu (2003-2004). W pracy naukowej skupia się na psychologii klinicznej, sądowej oraz resocjalizacji. Podejmuje zagadnienia dotyczące zaburzeń osobowości, niedostosowania społecznego, uzależnień i przemocy, również w kontekście związków z przestępczością i terapią więźniów, z którymi pracował w latach 1997-2001. Zawodowo zajmuje się psychoterapią indywidualną, par, oraz terapią grupową, prowadzi grupy rozwojowe (12 kroków), pracuje także z młodzieżą przebywającą w Schronisku dla Nieletnich w Warszawie. Podejmuje tematy związane z psychologią penitencjarną i kliniczną, między innymi zagadnienia skuteczności psychoterapii, w tym terapii uzależnień w warunkach więziennych, jej związków z predyspozycjami psychicznymi i osobowościowymi skazanych oraz wpływu na efekty resocjalizacyjne. Badania poszerza również o problematykę przestępczości nieletnich na przykładzie wychowanków młodzieżowych ośrodków wychowawczych.

Książki tego autora

Wojciech Wypler

dr, absolwent psychologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (a także studiów podyplomowych na UW i ALK), ukończył Studium Pomocy Psychologicznej IPZ PTP oraz uczestniczył w wielu szkoleniach i treningach z pomocy psychologicznej oraz psychoterapii krótkoterminowej. Jest uczestnikiem szkolenia w Terapii Poznawczo-Behawioralnej zaburzeń u osób dorosłych.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane