Sytuacje konfliktu w środowisku rodzinnym, szkolnym i rówieśniczym. Jak sobie radzą z nimi dzieci i młodzież?
- Autor: Danuta Borecka-Biernat
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-277-1
- Data wydania: 2010
- Liczba stron/format: 287/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
45.00 zł
11.25 zł
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 11.25 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
75% taniej
Książka prezentuje ważną, zarówno pod względem merytorycznym, jak i społecznym, problematykę dotyczącą sytuacji konfliktowych w różnych środowiskach wychowawczych. Zagadnienie sposobów zmagania się z sytuacjami konfliktowymi wydaje się aktualne w czasach, w których życie bez konfrontacji z konfliktem o charakterze społecznym nie jest czymś wyjątkowym. Czytelnik ma możliwość zapoznania się z działaniami podejmowanymi przez dzieci i młodzież w celu radzenia sobie w sytuacjach konfliktowych w środowisku rodzinnym, szkolnym i rówieśniczym oraz warunkujących je czynnikach.
Wprowadzenie
Część I. Sytuacje konfliktu społecznego w percepcji dzieci i młodzieży
1. Specyfika konfliktów interpersonalnych wśród dzieci – analiza zjawiska
» Temperamental and Familial Discriminants of Aggression Strategy Used by Adolescent Youth in Difficult Social Situations, The New Educational Reviev, volume 21/2010 »
prof. dr hab. Teresa Rostowska:
Problematyka dotycząca sytuacji konfliktowych w środowisku rówieśniczym, szkolnym i rodzinnym mieści się w nurcie szeroko pojętej psychologii wychowawczej. (...) Stwierdzam, że sam pomysł opublikowania tej książki jest godny uwagi, gdyż brak jest opracowań naukowych na ten temat. (...) Z pewnością stanowić będzie cenne uzupełnienie literatury przedmiotu w obszarze problemów dotyczących sytuacji konfliktowych w różnych środowiskach wychowawczych.
Danuta Borecka-Biernat prof. nadzw. UWr, dr hab. Kierownik Zakładu Psychologii Edukacji i Wychowania w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Jej zainteresowania badawcze obejmują problematykę zaburzeń zachowania w podokresie wczesnej adolescencji, a szczególnie odnoszą się do determinant stosowanych przez młodzież strategii radzenia sobie z trudnościami w sytuacjach społecznych.