Regionalne systemy innowacji w Polsce
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-535-2
- Data wydania: 2011
- Liczba stron/format: 367/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
58,50 zł
Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 58,50 zł
10% taniej
Darmowa dostawa od 200 zł
Wysyłka w ciągu 24h
Głównym celem pracy jest przedstawienie dynamicznych i strukturalnych czynników odpowiedzialnych za aktualny kształt regionalnych systemów innowacji w Polsce, a w konsekwencji stworzenie warunków brzegowych dla modelowej, regionalnej sieci innowacji uwzględniającej specyfikę kraju i jego regionów, ze szczególnym rozpoznaniem ośmiu przypadków województw.
Podmiot odpowiedzialny za bezpieczeństwo produktu: Difin sp z o.o., ul. F. Kostrzewskiego 1, 00-768 Warszawa (PL), adres e-mail: info@difin.pl, tel (22) 851 45 61
Recenzja
prof. zw. dr hab. Władysław Janasz:
Oceniana praca jest interesująca i stanowi aktualną pozycję teoretyczno-empiryczną. Powszechnie uznaje się, że innowacje należą do podstawowych źródeł uzyskiwania przewagi konkurencyjnej zarówno przez przedsiębiorstwa, jak i agregacji regionalnych. Każda terytorialnie zorientowana sieć, aby móc rozwijać się dynamicznie potrzebuje innowacji.
Dorobek autorski pracy wyraża się między innymi w: oryginalnej analizie i opracowaniu ram koncepcyjnych dla rozwoju regionalnych systemów innowacji w Polsce; przeprowadzeniu weryfikacji statystycznej związków przyczynowych określających dynamizm innowacyjny przemysłu w przekrojach regionalnych; interesującym zestawieniu uwarunkowań innowacji w regionalnych systemach przemysłowych i zbudowaniu opisów charakterystyk przyjętych do badania systemów przemysłowych; zidentyfikowaniu obszarów związanych z procesami innowacyjnymi w układach przestrzennych dotyczących wzbudzania procesów innowacyjnych w systemach regionalnych; zaprezentowaniu autorskiej koncepcji horyzontalnych płaszczyzn odniesień – ewolucyjnej, instytucjonalnej, przestrzennej i industrialnej; sprecyzowaniu wniosków, które mogą stanowić przesłankę formułowania polityki regionalnej i proinnowacyjnych strategii rozwoju przemysłu w regionach Polski.
Recenzowana praca oparta jest na bogatej literaturze przedmiotu, w tym w znacznej mierze obcojęzycznej. Systematyzuje i poszerza wiedzę, wprowadza wątki nieobecne w polskiej literaturze, zawiera szereg nowatorskich propozycji, a także rekomendacji o walorach utylitarnych.
Wstęp
Bibliografia
Spis tabel
Spis rysunków
Summary
Załączniki