Perspektywa finansowa restrukturyzacji z elementami prognozowania upadłości przedsiębiorstw
- Autor: Jacek Nowak Dariusz Zarzecki
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-699-1
- Data wydania: 2012
- Liczba stron/format: 178/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
40.00 zł
20.00 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
50% taniej
Książka została napisana z dużą pasją i ogromnym znawstwem podejmowanych zagadnień. Ma wszystkie walory bardzo dobrego podręcznika, stanowiąc jednocześnie znakomite źródło wiedzy dla praktyków gospodarczych. Pracę czyta się z przyjemnością, nie ma w niej zasadniczo zbędnych fragmentów, poszczególne rozdziały tworzą logiczny, dobrze przemyślany układ. Autorzy mają stosunkowo rzadką u naukowców umiejętność pisania o trudnych, a nawet skomplikowanych kwestiach, w sposób prosty, klarowny, zrozumiały i przekonywujący. Duże znaczenie ma tutaj doświadczenie praktyczne Autorów w zarządzaniu przedsiębiorstwami, prowadzeniu procesów restrukturyzacyjnych i doradztwie ekonomicznym na rzecz podmiotów gospodarczych. Należy stwierdzić, że praca ma wysokie walory zarówno na gruncie teorii, jak i praktyki gospodarczej. (…). Podstawowe zalety recenzowanej pracy to: kompleksowe ujęcie, ogólnie spójny i przejrzysty układ, w większości trafnie dobrane przykłady, staranny dobór i umiejętne wykorzystanie literatury przedmiotu. Wyrażam przekonanie, że praca może i powinna być ważnym podręcznikiem (podstawowym lub uzupełniającym) do studiowania takich przedmiotów, jak finanse, zarządzanie finansami, zarządzanie strategiczne, a także różnych przedmiotów specjalistycznych (np. restrukturyzacja przedsiębiorstw, fuzje i przejęcia, grupy holdingowe, rachunkowość zarządcza, rachunkowość grup kapitałowych, wycena przedsiębiorstw, ocena efektywności inwestycji, planowanie finansowe, gry strategiczne). Praca jest, w mojej ocenie, wartościową publikacją, mogącą służyć z powodzeniem na różnych typach studiów podyplomowych, w tym również na studiach Master of Business Administration.
Spis treści:
Jacek Nowak socjolog i antropolog, profesor nadzwyczajny w Zakładzie Antropologii Społecznej Instytutu Socjologii UJ. Prowadzi badania w Europie Środkowo-Wschodniej wśród mniejszości etnicznych i religijnych. Publikuje i wykłada z zakresu antropologii społecznej, etniczności, nacjonalizmu i religii.
Dariusz Zarzecki profesor nauk ekonomicznych, kierownik Katedry Zakładu Inwestycji i Wyceny Przedsiębiorstw Uniwersytetu Szczecińskiego. Autor wielu publikacji, w tym wyróżnionych nagrodą Ministra Edukacji Narodowej i rekomendowanych dla menedżerów, naukowców i studentów, maklerów, doradców inwestycyjnych i kandydatów na biegłych rewidentów. Wykładowca na licznych kursach i konferencjach, m.in. na studiach MBA US. Pełnił m.in. funkcje: Dyrektora Biura Deloitte & Touche w Szczecinie oraz menedżera działu doradztwa gospodarczego D&T, Prezesa Zarządu Polsteam Consulting, Przewodniczącego Rady Nadzorczej PKO BP S.A., Szefa zespołu odpowiedzialnego za strategię rozwoju Szczecina do 2025 roku, Członka Rady Konsultacyjnej przy Prezydencie Miasta Szczecina, Członka Rady Nadzorczej Korporacji Polskie Stocznie S.A. Przewodniczy zespołowi odpowiedzialnemu za opracowanie NI5, pierwszego standardu wyceny przedsiębiorstw w Polsce. Autor licznych wycen przedsiębiorstw, w tym realizowanych na zlecenie Agencji Prywatyzacji, urzędów wojewódzkich, syndyków, sądów gospodarczych oraz prywatnych inwestorów.