Oblicza otyłości. Interdyscyplinarne ujęcie
- Autor: Lidia Anna Wiśniewska Agata Celińska-Miszczuk redakcja naukowa
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-918-3
- Data wydania: 2013
- Liczba stron/format: 195/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
45.00 zł
40.50 zł
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 40.50 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
10% taniej
Czy to prawda, iż osoba otyła jest leniwa, marudna, niezdyscyplinowana? A może jest łagodna i pogodna? Czy zajadanie stresu prowadzi do nadwagi? Czy każde dziecko otyłe staje się otyłym dorosłym? Czy tycie w okresie dorastania jest naturalne? Jak pomóc osobie otyłej schudnąć? Książka ta stawia te i podobne pytania, starając się na nie odpowiedzieć w sposób zrozumiały, zarówno dla psychologów, dietetyków czy lekarzy (i studentów tych kierunków), jak i rodziców oraz innych osób, którym problem otyłości jest szczególnie bliski
Otyłość bardzo często kojarzona jest jedynie z pyzatymi policzkami i wałeczkami tłuszczu. Ma ona również inne, mniej sympatyczne, oblicza. Zbiera ona mianowicie śmiertelne żniwo. Faktem jest, że statystyki są alarmujące. Faktem jest, że lekarze, dietetycy, psycholodzy, terapeuci, trenerzy etc. ostrzegają i podejmują konkretne działania (lecznicze i profilaktyczne). Faktem jest również to, że ludzi z nadmiarem kilogramów nie ubywa.
ZAMIAST WSTĘPU, czyli kilka słów o Barbie i fast foodach
I. Otyłość od kołyski aż po grób. Psychospołeczne funkcjonowanie osób otyłych w różnych okresach życia
Lidia Anna Wiśniewska psycholog, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Katedrze Psychologii na Wydziale Nauk Pedagogicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zajmuje się problematyką doświadczania własnej cielesności i znaczeniem cielesności dla psychospołecznego funkcjonowania osób. Pracuje jako psycholog praktyk głównie z osobami doświadczającymi kryzysów. Prowadzi warsztaty popularyzujące psychologię.
Agata Celińska-Miszczuk psycholog, doktor nauk humanistycznych, pracownik Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie. Zajmuje się zagadnieniami dojrzałości i charakteru, uwzględniając znaczenie rozumienia człowieka ? roli jego doświadczeń, jego systemu wartości w radzeniu sobie z konkretnymi sytuacjami życiowymi (w tym z życiowymi trudnościami). Autorka artykułów, wystąpień na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych oraz szkoleń, warsztatów poświęconych tej tematyce.
redakcja naukowa