• 1000 pytań. Ekonomia, finanse, zarządzanie

1000 pytań. Ekonomia, finanse, zarządzanie

 • Autor: Grzegorz Wałęga
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-8085-787-2
 • Data wydania: 2019
 • Liczba stron/format: 256/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 55.00 zł

  49.50 zł

 • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 49.50 zł

  10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

Co łączy zakup kawy w automacie, darmową opiekę medyczną dla pracowników i budowę wielkiego lotniska w szczerym polu? Na ekonomii musi znać się każdy, bo każdy przecież podejmuje decyzje ekonomiczne. Odpowiedz na 1000 pytań i sprawdź, co wiesz na temat tego, jak funkcjonuje współczesna gospodarka.

Poziom trudności pytań zawartych w książce jest  zróżnicowany i choć przeważają  te odnoszące się do wiedzy na poziomie akademickim, to  opracowanie może być popularno-naukowym źródłem wiedzy dla czytelników niebędących zawodowymi ekonomistami. Istotną cechą zawartych w książce pytań jest nie tylko osadzenie ich w teoriach ekonomicznych, ale także znaczny odsetek pytań dotyczących rzeczywistości gospodarczej.   

Książka adresowana jest do studentów oraz nauczycieli akademickich (różnych kierunków ekonomicznych), nauczycieli przedmiotu podstawy przedsiębiorczości w szkołach średnich (zarówno ogólnokształcących, jak i zawodowych o profilu ekonomicznym), a także osób przygotowujących się do olimpiad i konkursów z dziedziny ekonomii.

prof. dr hab. Grażyna Wolska:

W Polsce poziom edukacji i w konsekwencji wiedzy ekonomicznej społeczeństwa jest na niskim poziomie. (…) Niedostatek wiedzy ekonomicznej jest zwłaszcza widoczny podczas dokonywania przez dużą część społeczeństwa wyborów ekonomicznych, począwszy od wyborów dotyczących pragmatycznych decyzji codziennego funkcjonowania gospodarstw domowych (…). Brak rzetelnej i gruntownej wiedzy ekonomicznej przedsiębiorców i menedżerów, może przesądzić z kolei o pozycji rynkowej przedsiębiorstwa lub nawet jego bankructwie. Tym bardziej upowszechnianie wiedzy ekonomicznej i dążenie do zrozumienia przez szerszą społeczność mechanizmów rządzących współczesną gospodarką powinno stać się priorytetem. W treści książki zaprezentowano przede wszystkim testy z dziedziny mikro- i makroekonomii. Z kolei problematyka związana z szeroko pojmowanymi finansami ujęta jest w około 350 pytaniach, natomiast kolejnych 150 pytań dotyczy zarządzania. Tym samym przyjęte przez Autora założenie, by przedstawić możliwie szeroko zagadnienia ekonomiczne, w tym przypadku w postaci testów, zostało z powodzeniem i pożytkiem dla czytelników zrealizowane.

Grzegorz Wałęga
adiunkt w Katedrze Mikroekonomii na Wydziale Ekonomii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Oprócz działalności naukowej i dydaktycznej związany jest zawodowo z rynkiem nieruchomości (prowadzi działalność konsultingową w zakresie zarządzania nieruchomościami.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane