• Przekonania stereotypy nawyki. Ich wpływ na nasze życie

Przekonania stereotypy nawyki. Ich wpływ na nasze życie

 • Autor: Katarzyna Sokołowska Marek Sylburski
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-8085-203-7
 • Data wydania: 2016
 • Liczba stron/format: 204/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 42.00 zł

  37.80 zł

 • 10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

Każdy człowiek posiada swoje przekonania.
Każdy człowiek posiada stereotypy.
Każdy człowiek posiada nawyki.
 
Przekonania i stereotypy mogą być źródłem nawyków. Nawyki mogą sprzyjać powstawaniu przekonań i stereotypów. Komunikacja międzyludzka w dużej mierze polega na prezentowaniu i wymianie swoich poglądów. Wpływ poglądów na nawyki, które mogą stanowić większą część naszych zachowań, niesie ze sobą zarówno pozytywne jak i negatywne następstwa. Jeśli zachowanie nawykowe jest pochodną poglądów, może warto im się przyjrzeć. Książka jest zbiorem doświadczeń Autorów z 20 lat warsztatów i szkoleń, doradztwa i coachingu.

W pierwszej części (umownie nazwanej CO?) zostały omówione zagadnienia przekonań, stereotypów i nawyków. Wypracowane i stosowane metody i modele sprawdzano i testowano przez lata pracy na setkach szkoleń i warsztatów.
 
W części drugiej (umownie nazwanej JAK?) określono metody, które sprawdziły się w praktyce na warsztatach i szkoleniach. Są to autorskie metody i sposoby na zmianę tego, co ma wpływ na jakość naszego życia.

W części trzeciej zaprezentowano w obszerniejszej formie przykłady nośników przekonań. Omówiono 70 przykładów (często bardzo do siebie zbliżonych) tego, co nazywamy nośnikami przekonań. Uważność w stosunku do tego co mówimy lub powtarzamy może być jednym z pierwszych kroków bardziej świadomej kontroli swoich przekonań i stereotypów. W nośnikach przekonań podajemy np. przysłowia, slogany, maksymy, powiedzenia itp., które zawierają w sobie przekonania lub stereotypy. Posługiwanie się nośnikami przekonań może służyć wzmacnianiu przekonań pozytywnych lub negatywnych. Które przekonania są dla czytelnika pozytywne lub negatywne? Odpowiedź znajduje się w tej publikacji.

Spis treści:

Wprowadzenie

1. Źródła przekonań. Czym jest przekonanie?

2. Piątek trzynastego

3. Podróż Krzysztofa Kolumba

4. Współczesna mitologia

5. Czy można interpretować fakty

6. Oszczędny umysł

7. Wizytówki myśli

8. Zalety wad. Wady zalet

9. Emocje. Paliwo formuły 1

10. Model STD

11. Słowny Sobieradek

12. Instrukcja obsługi drabiny

13. Język w języku

14. Napisać przeszłość od nowa

15. I słowo rzeczywistością się stało

16. Nośniki przekonań

Wstęp jako zakończenie
Bibliografia
Notki biograficzne

 Maciej Ścibor, O mózgu, który oszczędza energię i o roli przekonań, opsychologii.pl

Katarzyna Droga, redaktor naczelna magazynu Sens:

(…) to książka, która daje coś, co w psychologii jest niezmiennie ważne: uświadomienie sobie pewnych procesów i prawd, uporządkowanie ich, poznanie. Jest zachętą do refleksji nad nimi.

Bożena Wujec, coach międzynarodowy:

Książka jest godna polecenia zwłaszcza dla tych osób, które pragną zgłębiać temat przekonań w celu osobistego doskonalenia się oraz w pracy z klientami w trakcie coachingu, terapii czy szkoleń (…) dla osób dążących do pozytywnych zmian i poprawy jakości życia.

Katarzyna Sokołowska

lekarz z wykształcenia (Akademia Medyczna w Gdańsku). Manager w jednej z firm farmaceutycznych. Specjalizuje się w technikach kreatywnego i twórczego myślenia, tematyce roli i działań współczesnego HR, metodach i technikach rozwoju osobistego i motywacji, komunikacji z wykorzystaniem NLP.

Książki tego autora

Marek Sylburski

trener NLP i coach kreatywności. Ukończony kierunek: Psychologia zarządzania i doradztwa zawodowego. Specjalizuje się w technikach kreatywnego i twórczego myślenia, metodach i technikach rozwoju osobistego i motywacji oraz komunikacji z wykorzystaniem NLP, które stosuje w pracy trenerskiej. Projektuje i tworzy Symulacyjne Gry Decyzyjne.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane