• W świecie Porozumienia bez Przemocy

W świecie Porozumienia bez Przemocy

 • Autor: Marshall B. Rosenberg
 • Wydawca: MiND
 • ISBN: 978-83-62445-41-7
 • Data wydania: 2013
 • Liczba stron/format: 224/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 32.90 zł

  29.61 zł

 • 10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

    „Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga nie jest kolejną techniką porozumiewania się ani sposobem wywierania wpływu na ludzi. To podejście pełne zrozumienia i szacunku dla człowieka. Pokazuje, jak poprzez dialog i empatię nawiązać prawdziwy kontakt z drugą osobą i wspierać się we wspólnym życiu.”
    Zofia Aleksandra ŻUCZKOWSKA, pedagog i certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy

    „Na konkretnych przykładach Marshall Rosenberg pokazuje, jak usłyszeć głębsze intencje naszych rozmówców i skuteczniej wyrażać to, co sami chcemy powiedzieć. Szczególnie cenny i inspirujący jest fakt, że możemy tego dokonać, nie próbując zmieniać innych ludzi.”
    Anna MILLS, certyfikowana trenerka Porozumienia bez Przemocy

Oto zbiór ostatnich pism Marshalla B. Rosenberga, jednego z największych nauczycieli naszych czasów, który wbrew wszechobecnej przemocy na świecie konsekwentnie wprowadza w życie swoją pokojową filozofię życia i zaraża nią innych. Człowieka, który wierzy, że naturą ludzką jest dawać siebie innym i czerpać radość z tego, że nasze wspólne życie staje się lepsze.

Czeka cię niemiłe spotkanie z szefem? Wychowawczyni zadzwoniła ze szkoły w sprawie twojego dziecka? Jesteś po nieprzyjemnej kłótni z partnerem lub partnerką? Wiesz, że twój kolejny ruch zdecyduje o relacji z ważnymi dla ciebie osobami? Jak postąpić? Jak się zachować?

Często znajdujemy się w podobnych sytuacjach ? i równie często reagujemy według stałych schematów: bronimy swoich racji, nie chcemy słuchać drugiej strony, mówimy rzeczy okrutne ze złości lub frustracji. Ale może być inaczej. Porozumienie bez Przemocy dostarcza narzędzi do lepszego rozumienia siebie i innych. Pokazuje, jak dotrzeć do sedna konfliktów i jak je rozwiązać. Jak komunikować innym ludziom swoje potrzeby, nie raniąc ich, oraz jak odgadywać ich potrzeby.

Oto najnowsza książka twórcy Porozumienia bez Przemocy. Marshall B. ROSENBERG podsumowuje w niej swoje wieloletnie doświadczenie w praktycznym zastosowaniu rewolucyjnej metody komunikacji.

    Pokazuje, jak dotrzeć do sedna konfliktów i jak rozwiązywać je bez użycia przemocy.
    Podkreśla znaczenie świadomości swoich potrzeb oraz umiejętności empatycznego rozumienia potrzeb innych ludzi.
    Uczy znajdowania strategii działania, które zaspokajają potrzeby wszystkich stron.
    Radzi, jak przekształcić złość w pozytywne działanie.
    Dzieli się swoją techniką prowadzenia warsztatów i pracy z ludźmi.
    Z jego doświadczenia skorzystają psychologowie, terapeuci, nauczyciele, rodzice, menedżerowie oraz osoby szukające inspiracji w rozwoju osobistym.

Marshall B. Rosenberg

(ur. 1934 - zm. 2015) człowiek, który miał wizję i odwagę, aby zgodnie z tą wizją żyć. Twórca Nonviolent Communication (NVC) ? Porozumienie bez Przemocy (PBP). Psycholog kliniczny o ogromnym doświadczeniu praktycznym. Mediator. Ojciec czwórki dzieci. Nauczyciel. Mistrz. Dla wielu po prostu Marshall.  Wierzył i doświadczył, że życie w harmonii i innymi i z samym sobą jest możliwe. I wierzył, że możliwa jest zmiana społeczna, że świat może iść w stronę pokoju, współpracy, wzajemnego szacunku i zrozumienia.


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane