• Prawa i obowiązki przedsiębiorców w ochronie środowiska. Zarys encyklopedyczny 50% rabatu

Prawa i obowiązki przedsiębiorców w ochronie środowiska. Zarys encyklopedyczny 50% rabatu

  • Wydawca: Difin
  • ISBN: 978-83-7641-298-6
  • Data wydania: 2010
  • Liczba stron/format: 490/B5
  • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

  • 110.00 zł

    55.00 zł

  • 50% taniej

  • Darmowa dostawa od 200 zł
  • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość na magazynie

Uzasadnienie dla opracowania usystematyzowanego zbioru praw i obowiązków przedsiębiorców w ochronie środowiska przedstawionego w tej książce podyktowane było głównie oczekiwaniami praktyki. Wyjaśnienie podstawowych zagadnień wiążących się z ich konstrukcją jurydyczną oraz miejscem systemie prawa ochrony środowiska ma znaczenie zwłaszcza dla wykładni i stosowania przepisów prawa ochrony środowiska.

Celem publikacji jest próba uporządkowania niezbędnej aparatury pojęciowej związanej ze statusem prawnym przedsiębiorców w ochronie środowiska. Książka wskazuje najważniejsze instrumenty wyznaczające zakres praw i obowiązków przedsiębiorców w ochronie środowiska. Powinna ona pomóc przedsiębiorcom w zrozumieniu mechanizmu ich funkcjonowania w procesie gospodarczym.

Spis treści:

więcej »

 

» Piotr Korzeniowski „Wciąż rośnie góra niezrozumiałych obowiązków dla MSP w ochronie środowiska”, Gazeta Małych i Średnich Przedsiębiorstw, grudzień 2010 »


prof. zw. dr hab. nauk prawnych Marek Górski:

Oceniane opracowanie obejmuje, zgodnie z tytułem, omówienie praw i obowiązków przedsiębiorców związanych z szeroko rozumianą ochroną środowiska. Opracowanie ma charakter analizy prawniczej, pokazuje prawa i obowiązki w oparciu o przepisy, które je statuują. Dla adresatów książki wydaje się to być istotną jej wartością, ponieważ po pierwsze opracowanie odwołuje się do zaktualizowanych przepisów, po drugie co do zasady jest w tych odwołaniach bardzo konkretne, precyzyjnie wskazując przepisy związane z omawianym zagadnieniem (...). Opracowanie uznaję za ważne, właściwie po raz pierwszy w takiej formule pokazujące omawiane zagadnienia, w sposób konkretny, ale równocześnie kompleksowy. Sądzę, że przy wciąż wzrastających obciążeniach obowiązkami z zakresu ochrony środowiska i rolą tego problemu we współczesnym świecie wszelkie opracowania przybliżające zagadnienia w sposób rzeczowy i fachowy są dla podmiotów, do których takie obowiązki są kierowane, ważne i pouczające. Pokreślić warto, że opracowanie dotyczy także określonych uprawnień, co nie zawsze jest dostrzegane, a więc również warte przybliżenia. Moim zdaniem opracowanie należałoby uznać za wartościowe, mogące cieszyć się zainteresowaniem na rynku.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane