Prawo dla lekarzy psychiatrów
- Autor: Anna Jacek Błażej Kmieciak Emilia Sarnacka
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-8085-622-6
- Data wydania: 2018
- Liczba stron/format: 216/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
55.00 zł
44.00 zł
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 44.00 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
20% taniej
Praktyczny poradnik prawny dla lekarzy psychiatrów.
Książka stanowi kompleksowe opracowanie prawnych aspektów wykonywania zawodu lekarza psychiatry. Omawia w szczególności:
- Nowe regulacje prawne dotyczące stosowania przymusu bezpośredniego;
- Wykonywanie zawodu lekarza psychiatry;
- Udzielanie świadczeń zdrowotnych przez lekarzy psychiatrów;
- Leczenie szpitalne w rodzaju opieka psychiatryczna i leczenie uzależnień;
- Prawa pacjenta z zaburzeniami psychicznymi;
- Zasady podlegania odpowiedzialności prawnej lekarza psychiatry.
Patron wydania:
prof. UAM dr hab. Jędrzej Skrzypczak, radca prawny w OSL WIL:
Przedstawiona monografia w sposób przystępny, klarowny i syntetyczny prezentuje podstawowe instytucje prawa medycznego, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki pracy lekarzy psychiatrów. (…) książka jest godna polecenia nie tylko dla młodych adeptów sztuki lekarskiej, a tym samym przydatna dla uczestników kursów z prawa medycznego podczas stażu lekarskiego, jak i specjalizacji, ale także dla tych wszystkich lekarzy psychiatrów, którzy borykają się na co dzień z wieloma pytaniami dotyczącymi prawa medycznego.
Anna Jacek dr, absolwentka prawa Filii UMCS w Rzeszowie, pracuje na Wydziale Socjologiczno-Historycznym Uniwersytetu Rzeszowskiego, współpracownik Kancelarii Prawa Gospodarczego Steczkowska i Wspólnicy z siedzibą w Warszawie oraz Wiceprzewodnicząca Wojewódzkiej Komisji ds. Orzekania o Zdarzeniach Medycznych w Rzeszowie.
Błażej Kmieciak profesor uczelni, doktor habilitowany nauk prawnych, socjolog, pedagog specjalny i bioetyk. Ukończył Szkołę Praw Człowieka oraz Szkołę Profilaktyki Uzależnień. Posiada uprawnienia mediatora. Odbywał kursy organizowane przez ONZ oraz Uniwersytety: Genewski Stanford, Columbia Harvarda i Georgetown dotyczące psychiatrii społecznej, ochrony praw dziecka oraz przeciwdziałaniu przemocy wobec dzieci. Przez osiem lat pełnił funkcję Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego, był ekspertem Rzecznika Praw Pacjenta do spraw bioetycznych. Był też członkiem Zespołu ds. Ochrony Autonomii Rodziny i Życia Rodzinnego przy Ministerstwie Sprawiedliwości. Pracuje w Zakładzie Prawa Medycznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Od 2020 r. jest Przewodniczącym Państwowej Komisji ds. pedofilii.
Emilia Sarnacka dr, absolwentka prawa. Pracownik Zakładu Prawa Medycznego i Deontologii Lekarskiej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku oraz Zakładu Ekonomiki, Prawa i Zarządzania Szkoły Zdrowia Publicznego Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.