Zwolnienia grupowe. Komentarz do ustawy
- Autor: Mikołaj Rylski
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-8085-029-3
- Data wydania: 2016
- Liczba stron/format: 268/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
56.00 zł
28.00 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
50% taniej
Komentarz zawiera omówienie najistotniejszych problemów prawnych, jakie wiążą się z praktycznym stosowaniem regulacji o rozwiązywaniu stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników.
Oprócz bogato cytowanej literatury publikacja zawiera liczne orzecznictwo sądowe, z uwzględnieniem także najnowszego dorobku judykatury w sprawach od lat budzących kontrowersje i rozbieżności interpretacyjne. Książka będzie przydatna dla osób zajmujących się zarówno prawem pracy naukowo, jak i pozanaukowo.
Spis treści:
Wykaz skrótów
Przedmowa
Słowo wstępne
Ustawa z dnia 13 marca 2003 r. szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (t.j. Dz.U z 2015 r., poz. 192)
Art. 1. [Zakres stosowania ustawy, pojęcie zwolnienia grupowego]
Art. 2. [Konsultacja zamiaru przeprowadzenia zwolnień]
Art. 3. [Porozumienie i regulamin w sprawie zwolnień]
Art. 4. [Zawiadomienie powiatowego urzędu pracy]
Art. 5. [Wypowiedzenie umowy a ochrona trwałości stosunku pracy]
Art. 6. [Moment wypowiedzenia i skutku rozwiązującego]
Art. 7. [Ogłoszenie upadłości lub likwidacji pracodawcy]
Art. 8. [Odprawa pieniężna]
Art. 9. [Prawo pierwszeństwa w zatrudnieniu]
Art. 10. [Zwolnienia indywidualne]
Art. 11. [Pracownicy mianowani]
Art. 12. [Odesłanie do przepisów Kodeksu pracy]
Mikołaj Rylski
dr, adiunkt w Katedrze Prawa Pracy i Polityki Społecznej na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Przez kilka lat był wykładowcą Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu na kierunkach Zarządzanie Kadrami, Zarządzanie Finansami i Podatki, Rachunkowość, Akademia Managera HR. Współtworzył wiele projektów społecznych o zasięgu ogólnokrajowym, m.in. pionierski program studiów Leadership MBA przy współpracy z WSZP w Warszawie. Za swoją naukową działalność otrzymał wiele nagród, m.in. II nagrodę w organizowanym przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych konkursie na najlepszą pracę doktorską z zakresu prawa pracy w Polsce, odbywającym się pod patronatem Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Dotychczas wyszkolił ponad 2500 osób i doradzał przedsiębiorstwom z pierwszej dwudziestki największych firm w Polsce.