• Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów

Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów

 • Autor: Leszek Balcerowicz i inni
 • Wydawca: ZYSK I S-KA
 • ISBN: 978-83-7785-061-9
 • Data wydania: 2012
 • Liczba stron/format: 1027
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 24.90 zł

  22.41 zł

 • 10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h
 • Cena netto: 21.34 zł

Dostępność: Mała ilość na magazynie!

„Odkrywając wolność. Przeciw zniewoleniu umysłów” to swoista „biblia wolności” (1027 stron), zawierająca zbiór znakomitych tekstów myślicieli wolnościowych: od Adama Smitha przez Miltona Friedmana po Leszka Kołakowskiego. Wyboru tekstów dokonał prof. Leszek Balcerowicz – Przewodniczący Rady FOR, który jest również autorem wstępu do książki.


Rekomendacje:


"Odpowiedzią na antywolnościowe presje, które występują w demokracji, nie jest oczywiście odejście od demokracji i związanych z nią obywatelskich swobód, lecz obrona zagrożonych wolności w ramach demokracji i społeczeostwa obywatelskiego. Wymaga to stałych systematycznych i profesjonalnych działań, bo antywolnościowe presje nigdy nie ustaną. A zatem walka o wolność nigdy się nie skończy – chyba że pozwolimy sobie tę wolność odebrać."
Leszek Balcerowicz


"W czasach rzeczywistego kryzysu kapitalizmu i liberalnej demokracji ważne jest, by pamiętać, że nadal nie zmieniły się fundamenty społecznego dobrobytu: wolność, indywidualna odpowiedzialność, prawo własności i rządy prawa. Zbiór esejów wybranych przez Leszka Balcerowicza ponownie poddaje analizie podstawowe tezy klasycznego liberalizmu, wyostrzając je i redefiniując, dzięki czemu lepiej przystają do czasów obecnych."
Anne Applebaum, dziennikarka „The Washington Post”,
laureatka nagrody Pulitzera za książkę Gułag


"Antologia ta stanowi nieocenioną pomoc dla tych wszystkich z nas, którzy chcą z perspektywy wolności postrzegać, porządkować i przeżywać otaczający nas świat idei i instytucji. Jest to lektura niełatwa, gdyż wymaga często radykalnego zrewidowania dominujących poglądów na naturę ludzką, społeczeństwo, państwo i prawo. Wysiłek ten jest jednak ze wszech miar opłacalny, niesie bowiem za sobą silną motywację do autonomicznego myślenia i działania."
Prof. dr hab. Zbigniew Rau,
kierownik Centrum Myśli Polityczno-Prawnej
im. Alexisa de Tocqueville’a na Uniwersytecie Łódzkim


"Wolność, o której wiele można się dowiedzieć z kart książki profesora Balcerowicza, oznacza dla mnie brak ograniczeń. Jest niezależnością, możliwością decydowania o samym sobie. Dla mnie jest bardzo ważna, ponieważ jest źródłem godności człowieka. Wolność, godność, niezależność to słowa, które w słowniku prawdziwego mężczyzny i sportowca powinny być na pierwszym miejscu."
Marcin Gortat, koszykarz Phoenix Suns,
reprezentant Polski, finalista ligi NBA


"Przeczytałem »Odkrywając wolność« uważnie i z ogromną ciekawością. »Wolność« to najbardziej tajemnicze słowo, jakie stworzył człowiek. Przypomina mi to moment, kiedy pierwszy raz związałem się liną i wszedłem w pionowy, skalny świat. Poczułem się wolny i odpowiedzialny zarazem. I tak zostało do dziś. Odnalazłem na stronach książki to magiczne dotknięcie słowa na »w«."
Piotr Pustelnik, himalaista,
zdobywca Korony Himalajów


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane