• STEAM-owe przedszkole

STEAM-owe przedszkole

 • Autor: Marlena Plebańska Aleksandra Szyller
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-8270-003-9
 • Data wydania: 2021
 • Liczba stron/format: 170/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 42.00 zł

  37.80 zł

 • 10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h
 • Przedsprzedaż od 2021-10-29

STEAM w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym

W prezentowanej publikacji czytelnik zapozna się nie tylko z samą koncepcją STEAM, ale znajdzie odpowiedzi na pytania, dlaczego właśnie ten sposób uczenia się z powodzeniem nadaje się dla najmłodszych, wpisując się w potrzeby ich rozwoju i stymulując różne jego aspekty. W drugiej części książki zaprezentowano konkretne scenariusze zajęć wykorzystujące koncepcję STEAM, możliwe do realizacji w pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym, nie tylko w placówkach wychowania przedszkolnego, ale także poza nimi, w domu, na zajęciach dodatkowych czy warsztatach wspierających rozwój najmłodszych. 

Książka zainteresuje nauczycieli edukacji przedszkolnej, studentów, nauczycieli akademickich oraz rodziców.
Dr hab. Agnieszka Iwicka:

Zaprezentowany w publikacji temat uznaję za ambitny i nowatorski – nie ma na polskim rynku wydawniczym opracowań pokazujących, jak można wykorzystać STEAM w pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym. W moim przekonaniu tematyka prezentowana w książce stanowi zupełnie nowe spojrzenie na możliwości pracy z dzieckiem w wieku przedszkolnym i powinna cieszyć się dużym zainteresowaniem zarówno wśród nauczycieli edukacji przedszkolnej, nauczycieli akademickich, studentów, jak i rodziców.

Książka została przygotowana z olbrzymią starannością, docenić należy zwłaszcza duży nakład pracy, jaki Autorki włożyły w przygotowanie 22 autorskich koncepcji zajęć STEAM, dzięki czemu czytelnik otrzymuje zbiór konkretnych rozwiązań, gotowych do wdrożenia w placówce edukacyjnej. Zaprezentowane propozycje dostosowane są do możliwości rozwojowych dzieci w wieku przedszkolnym, pozwalają jednak na ich dowolne modyfi kowanie. Ich wykorzystanie sprzyjać będzie wspieraniu rozwoju poznawczego dziecka, rozbudzaniu jego ciekawości, kreatywności, umiejętności poprawiania błędów oraz wzmacniania kompetencji kluczowych – w tym, szczególnie dzisiaj cenionych, kompetencji społecznych i cyfrowych.

Marlena Plebańska
Prof. UW, dr hab. Jeden z prekursorów polskiej e-edukacji, specjalizacja zarządzanie wiedzą, e-learning, Design Thinking. Absolwentka Politechniki Warszawskiej, North East Wales Institute of Higher Education, Szkoły Głównej Handlowej. Ekspert w zakresie kształcenia na odległość oraz wykorzystania nowych mediów w edukacji. Specjalista w zakresie zarządzania wiedzą. Lider polskiego e-learningu. Autorka ponad stu publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu publikacji popularnonaukowych z zakresu e-edukacji. Od 17 lat inspirator, projektant i strateg rozwiązań w zakresie e-edukacji oraz zarządzania wiedzą w wielu polskich przedsiębiorstwach, szkołach, organizacjach pozarządowych. Kierownik i konsultant projektów edukacyjnych oraz e-learningowcyh. Aktywny trener i wykładowca. Doradca MEN, MC, MNiSW.

Książki tego autora

Aleksandra Szyller
Doktor nauk społecznych w dziedzinie pedagogiki, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, trenerka, wieloletnia wykładowczyni na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Koordynatorka praktyk przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Opiekunka Koła Naukowego Wczesnej Edukacji WPUW. Prowadząca szkolenia dla nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej m.in. w Warszawskiem Centrum Innowacji Edukacyjnych i Społecznych, Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Ośrodku Rozwoju Edukacji. Autorka książek i artykułów naukowych dotyczących edukacji początkowej, podręczników, scenariuszy zajęć dla dzieci, materiałów dydaktycznych dla nauczycieli.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Muzolandia przedszkolaka. Scenarius...

40.50 zł 45.00 zł Cena netto: 38.57 zł

Q edukacji cyfrowej

53.10 zł 59.00 zł Cena netto: 50.57 zł

Jego wysokość dziecko

40.50 zł 45.00 zł Cena netto: 38.57 zł

Nauczycielska diagnoza pedagogiczna...

44.10 zł 49.00 zł Cena netto: 42.00 zł

Trening umiejętności emocjonalnych ...

54.00 zł 60.00 zł Cena netto: 51.43 zł

Na dobry początek. Zbiór piosenek i...

67.50 zł 75.00 zł Cena netto: 64.29 zł

Terapia logopedyczna i pedagogiczna...

40.50 zł 45.00 zł Cena netto: 38.57 zł

Terapia logopedyczna i pedagogiczna...

41.40 zł 46.00 zł Cena netto: 39.43 zł

Terapia logopedyczna i pedagogiczna...

41.40 zł 46.00 zł Cena netto: 39.43 zł

Terapia logopedyczna i pedagogiczna...

41.40 zł 46.00 zł Cena netto: 39.43 zł

Najczęściej kupowane