Pedagogika

Pakiet: Wychowanie do osobistego rozwoju

Pakiet: Wychowanie do osobistego ro...

Pakiet: Wychowanie do osobistego rozwoju

Pakiet zawiera:1. Wychowanie do osobistego rozwoju. Część 12. Wychowanie do osobistego rozwoju. Część 2..

65.00 zł Cena netto: 61.90 zł

Pakiet: Jak pomóc dziecku z dysleksją

Pakiet: Jak pomóc dziecku z dysleks...

Pakiet: Jak pomóc dziecku z dysleksją

Pakiet zawiera:1. Jak pomóc dziecku z dysleksją. Poradnik dla rodziców i nauczycieli2. Jak pomóc dziecku z dysleksją. Część 2. Ćwiczenia dla uczniów klas 4-63. Jak pomóc dziecku z dysleksją. Część 3. Ćwiczenia praktyczne dla uczniów klas 7-8 szkoły podstawowej..

112.00 zł Cena netto: 106.67 zł

Terapia pedagogiczna. Część 2. Scenariusze zajęć dla uczniów w starszych klasach szkoły podstawowej

Terapia pedagogiczna. Część 2. Scen...

Terapia pedagogiczna. Część 2. Scenariusze zajęć dla uczniów w starszy...

Książka jest drugą częścią publikacji na temat terapii pedagogicznej. Poradnik napisany jest z myślą o nauczycielach, terapeutach, pracujących z uczniami szkoły podstawowej (klasy 5–8) ze specyficznymi trudnościami. Dysleksja rozwojowa to specyficzne trudności w nauce czytania i pisania, spowodowane opóźnieniami i zaburzeniami w rozwoju funkcji percepcyjno-motorycznych oraz językowych. Ze względu na wielowymiarowość problemu wymagana jest skuteczna organizacja ..

53.10 zł 59.00 zł Cena netto: 50.57 zł

Wspomaganie rozwoju wcześniaków za pomocą zabawek terapeutycznych 3D. Poradnik dla rodziców i terapeutów

Wspomaganie rozwoju wcześniaków za ...

Wspomaganie rozwoju wcześniaków za pomocą zabawek terapeutycznych 3D. ...

Wspomaganie rozwoju dzieci przedwcześnie urodzonych, które z powodu zagrożenia niepełnosprawnością lub istniejącej niepełnosprawności wymagające szczególnego wsparcia w rozwoju, jest zadaniem niezwykle trudnym i wymaga zaplanowanego, kompleksowego i indywidualnego podejścia. Książka jest poradnikiem dla rodziców, terapeutów i opiekunów wcześniaków, która w czytelny sposób wyjaśnia, jak wspomagać rozwój dzieci, a także jak efektywnie korzystać ze scenariuszy zajęć z wykorzysta..

36.00 zł 40.00 zł Cena netto: 34.29 zł

Świat uczuć i emocji. Jak kształtować kompetencje społeczne. Scenariusze zajęć dla nauczycieli i wychowawców klas IV–VIII

Świat uczuć i emocji. Jak kształtow...

Świat uczuć i emocji. Jak kształtować kompetencje społeczne. Scenarius...

Autorka po raz kolejny przygotowała publikację, która wprowadza w świat wartości, uczuć, budowania relacji, szacunku i etyki w wychowaniu młodego człowieka. Ten cenny materiał w postaci konspektów lekcji dla klas IV–VIII skierowany jest do nauczycieli, wychowawców i pedagogów i ma pomóc w pracy z uczniem w zakresie kształtowania kompetencji społecznych, rozpoznawania i nazywania emocji, radzenia sobie w trudnych dla ucznia sytuacjach. Jako p..

49.50 zł 55.00 zł Cena netto: 47.14 zł

Arteterapia. Transformacje

Arteterapia. Transformacje

Arteterapia. Transformacje

Książka Arteterapia. Transformacje jest kolejną publikacją w serii wydawnictwa Difin poświęconej sztuce i arteterapii. Ma formę przewodnika po różnych metodach prowadzących do szeroko pojętej transformacji. Opisano w niej sposoby i techniki transformacji terapeutycznych w psychiatrii, psychologii i sztuce. Spośród dziesiątków realizowanych przez Autorów warsztatów zostały wybrane takie, na których przykładzie można zaobserwować sposób rozwiązywania najczęstszych trudności pojawiających się w te..

49.50 zł 55.00 zł Cena netto: 47.14 zł

Wokół podstawowych zagadnień pedeutologii

Wokół podstawowych zagadnień pedeut...

Wokół podstawowych zagadnień pedeutologii

Autorka dokonała analizy problematyki obejmującej dwa podstawowe obszary: proces kształtowania się myśli pedeutologicznej na przestrzeni dziejów oraz proces ewolucji roli nauczyciela – w celu ukształtowania u czytelników refleksyjnego nastawienia do wiedzy o pedeutologii jako znaczącej subdyscyplinie pedagogiki oraz o specyfice zmieniającej się w szybkim tempie rzeczywistości społeczno-edukacyjnej stanowiącej przestrzeń pracy współczesnego nauczyciela. Przedstawione przemyślenia, wątpliwości i k..

58.50 zł 65.00 zł Cena netto: 55.71 zł

Psychopedagogika relacji. Analiza transakcyjna dla nauczycieli i wychowawców

Psychopedagogika relacji. Analiza t...

Psychopedagogika relacji. Analiza transakcyjna dla nauczycieli i wycho...

Analiza transakcyjna (AT) to koncepcja psychoterapeutyczna zapoczątkowana przez Erica Berne’a (1910–1970) w końcu lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Szybko znalazła szerokie zastosowanie w innych obszarach wiedzy i praktyki m.in. poradnictwie, coachingu, usprawnianiu struktur organizacyjnych firm i przedsiębiorstw oraz w edukacji. Ta ostatnia dziedzina jest stosunkowo mało znana w Polsce. Książka w sposób całościowy przybliża najważniejsze zagadnienia tej koncepcji i na tym tle ukazuje różno..

108.00 zł 120.00 zł Cena netto: 102.86 zł

Szkoła przyjazna kreatywności. Czynniki sukcesu

Szkoła przyjazna kreatywności. Czyn...

Szkoła przyjazna kreatywności. Czynniki sukcesu

Szkoła przyjazna kreatywności to najnowsza książka znanego w Polsce eksperta i propagatora nowoczesnych metod zarządzania szkołą. Każdy nauczyciel, dyrektor szkoły, badacz zajmujący się edukacją czy pracownik administracji oświatowej znajdzie w tej książce olbrzymią liczbę cennych i praktycznych porad odnośnie do tego, jak organizować pracę szkoły w XXI wieku w epoce sztucznej inteligencji oraz dojścia do głosu pokoleń Z i Alfa. Książka stanowi kompendium wiedzy o tym, jak zrozumieć kre..

54.00 zł 60.00 zł Cena netto: 51.43 zł

Wyzwania wychowania w świetle problemów dzieci i młodzieży

Wyzwania wychowania w świetle probl...

Wyzwania wychowania w świetle problemów dzieci i młodzieży

Wychowanie dzieci i młodzieży jest procesem niezwykle odpowiedzialnym, złożonym, a niekiedy obciążającym opiekunów. Doświadczanie przez nich niepewności w niestabilnych czasach komplikuje próbę udzielenia odpowiedzi na pytanie, do jakiej rzeczywistości przygotować najmłodsze pokolenia i jak je wspierać w radzeniu sobie z problemami.W monografii przeanalizowano najważniejsze konteksty rozwoju i wychowania dzieci i młodzieży, a zatem rodzinę, szkoł..

58.50 zł 65.00 zł Cena netto: 55.71 zł

Kuferek Marcelka. Scenariusze zajęć z elementami arteterapii na I etapie szkoły podstawowej

Kuferek Marcelka. Scenariusze zajęć...

Kuferek Marcelka. Scenariusze zajęć z elementami arteterapii na I etap...

Kuferek Marcelka to propozycja scenariuszy do wykorzystania na lekcjach etyki w klasach 1–3 szkoły podstawowej, a także podczas treningów umiejętności społecznych (TUS). Książka powstała na podstawie wieloletniego doświadczenia Autorki w nauczaniu wczesnoszkolnym. Kuferek Marcelka jest zbiorem 22 scenariuszy zajęć z elementami arteterapii na I etapie szkoły podstawowej zgodnymi z najnowszą podstawą programową oraz 41 kart pracy. Wszystkie scenariusze s..

49.50 zł 55.00 zł Cena netto: 47.14 zł

Pakiet: Diagnozowanie rozwoju małego dziecka

Pakiet: Diagnozowanie rozwoju małeg...

Pakiet: Diagnozowanie rozwoju małego dziecka

Pakiet zawiera:1. Diagnozowanie rozwoju małego dziecka. Część 12. Diagnozowanie rozwoju małego dziecka. Część 2..

75.00 zł Cena netto: 71.43 zł

Terapia ręki od A do Z. Grafomotoryczne ulice

Terapia ręki od A do Z. Grafomotory...

Terapia ręki od A do Z. Grafomotoryczne ulice

Program Terapia ręki od A do Z ma na celu ograniczenie problemów dzieci z pisaniem ręcznym oraz przygotowanie maluchów do nabycia tej umiejętności. Przeznaczony jest dla rodziców i pedagogów, wychowawców pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym, u których występują trudności grafomotoryczne. Może również posłużyć jako materiał treningowy przed rozpoczęciem nauki pisania. Grafomotoryczne ulice to druga część zestawu Terapia ręki… Składa się z 19 kart, które zostały zaprojektowane tak, by st..

17.55 zł 19.50 zł Cena netto: 16.71 zł

Terapia ręki od A do Z. Połącz punkty

Terapia ręki od A do Z. Połącz punk...

Terapia ręki od A do Z. Połącz punkty

Program Terapia ręki od A do Z ma na celu ograniczenie problemów dzieci z pisaniem ręcznym oraz przygotowanie maluchów do nabycia tej umiejętności. Przeznaczony jest dla rodziców i pedagogów, wychowawców pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym, u których występują trudności grafomotoryczne. Może również posłużyć jako materiał treningowy przed rozpoczęciem nauki pisania. Połącz punkty to czwarta część zestawu Terapia ręki Składa się z 14 kart z ćwiczeniami. Zadaniem dziecka jest łączenie pun..

17.55 zł 19.50 zł Cena netto: 16.71 zł

Nauczyciel a szkoła jako przestrzeń uczenia się i wyrównywania szans edukacyjnych

Nauczyciel a szkoła jako przestrzeń...

Nauczyciel a szkoła jako przestrzeń uczenia się i wyrównywania szans e...

Publikacja poświęcona została debacie nad kondycją zawodu nauczyciela w wymiarze przeszłości, teraźniejszości oraz przyszłości, nad wyzwaniami stawianymi przed przedstawicielami zawodu nauczyciela, problemami i trudnościami, z jakimi muszą się zmagać pedagodzy we współczesnym świecie oraz nad perspektywami rozwoju profesji nauczycielskiej. Wymiana myśli i doświadczeń nad nauczycielem służy jednocześnie pogłębionej refleksji nad współczesnym uczniem, nad determinantami procesu jego wychowania i e..

71.10 zł 79.00 zł Cena netto: 67.71 zł

Pokazuje 1 do 15 z 371 (25 Stron)