• Vademecum planowania w zarządzaniu kryzysowym

Vademecum planowania w zarządzaniu kryzysowym

 • Autor: Franciszek R. Krynojewski
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-7930-980-1
 • Data wydania: 2015
 • Liczba stron/format: 238/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 49.00 zł

  44.10 zł

 • 10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

Publikacja przedstawia krok po kroku wykonanie planu zarządzania kryzysowego na poziomie gminy i starostwa. Treść książki oparto o zapisy prawne obowiązujące zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Unii Europejskiej oraz Stanach Zjednoczonych. Jest to opracowanie zawierające praktyczne wskazówki postępowania podczas trudnej pracy analitycznej w obszarze zarządzania kryzysowego oraz obrony cywilnej.

Książka będzie przydatna pracownikom gmin odpowiedzialnym za przygotowanie planu zarządzania kryzysowego. Będzie również podpowiedzią dla studentów uczelni, w których realizuje się kierunki związane z ogólnie pojmowanym bezpieczeństwem. Właścicielom, dyrektorom, kierownikom zakładów pracy uzmysłowi zasadność opracowania takiego dokumentu w staraniach o zmniejszenie kosztów ubezpieczenia, pomoc w uzyskaniu ISO, czy wreszcie potwierdzi stosowność realizacji procedur związanych z ratowaniem firmy w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej przed prokuratorem.

Spis treści:

Wprowadzenie

CZĘŚĆ I. PLAN ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Rozdział 1. Ogólne informacje dotyczące planowania

1.1. Planowanie
1.2. Znaczenie planów zarządzania kryzysowego
1.3. Plan a procedury
1.4. Etapy procesu opracowania i doskonalenia planu zarządzania kryzysowego
1.5. Wprowadzenie do użytku planu zarządzania kryzysowego
1.6. Aktualizacja planu zarządzania kryzysowego
1.7. Regulacje prawne

Rozdział 2. Część graficzna planu zarządzania kryzysowego

Rozdział 3. Część opisowa planu zarządzania kryzysowego


3.1. Plan główny
3.2. Zespół przedsięwzięć na wypadek sytuacji kryzysowych
3.3. Załączniki funkcjonalne planu głównego
3.4. Podsumowanie części I

CZĘŚĆ II. PLAN OBRONY CYWILNEJ

Rozdział 1. Część graficzna – mapa

Rozdział 2. Część opisowa


2.1. Podstawa prawna
2.2. Układ planu OC
2.3. Plan główny
2.4. Procedury postępowania
2.5. Załączniki funkcjonalne

Zakończenie

Bibliografia

Spis rysunków, tabel, map i fotografii

dr hab. inż. Marek Zbigniew Kulisz:

Autor postawił sobie ambitny cel przygotowania swoistego harmonogramu postępowania dla osób zaangażowanych w proces planowania zarządzania kryzysowego, nie tylko w organach administracji publicznej, ale również w firmach i zakładach pracy znajdujących się na terenie gmin i powiatów. Autor wręcz podkreśla, że posiadanie takiej dokumentacji «powoduje pewność funkcjonowania chociaż w minimalny sposób firmy, to wyraz społecznej i biznesowej odpowiedzialności zakładu, troski o pracowników i strategiczne zasoby, które decydują o działalności po katastrofie» (…).

Trudno nie zgodzić się z autorem, że czuje się pewien niedosyt z niewystarczającej wiedzy decydentów gmin i powiatów z zakresu planowania kryzysowego, czy obrony cywilnej. Największym błędem jest traktowanie tego procesu jako jednorazową czynność lub przekładanie procesu opracowania planu, szkolenia teoretycznego pracowników, czy szkolenia praktycznego weryfikującego przyjęte rozwiązania teoretyczne – na później, bo na razie jesteśmy bezpieczni, bo dziś nic się nie dzieje, po co więc tracić czas na takie działania...

Dlatego też pozycja ta staje się szczególnie przydatna dla praktyków na co dzień realizujących zadania związane z zarządzaniem kryzysowym i obroną cywilną, ale również może być przydatna dla studentów kierunku bezpieczeństwo państwa i bezpieczeństwo wewnętrzne, którzy korzystając z wielu wskazówek mogą inaczej spojrzeć na proces opracowania racjonalnych planów działania organizacji na wypadek zaistnienia zdarzeń kryzysowych.

Franciszek R. Krynojewski
wykładowca na Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach. Właściciel pierwszej w Polsce firmy zajmującej się opracowywaniem dokumentacji planistycznej z zakresu bezpieczeństwa (obrona cywilna, ochrona przeciwpożarowa, zarządzanie kryzysowe) dla samorządów lokalnych i terytorialnych oraz zakładów pracy. Współautor publikacji z zakresu zarządzania kryzysowego i obrony cywilnej.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Zarządzanie organizacją w sytuacjac...

67.50 zł 75.00 zł Cena netto: 64.29 zł

Najczęściej kupowane