• Oswoić cyberświat.

Oswoić cyberświat.

 • Autor: Edward Lucas
 • Wydawca: Kurhaus Publishing
 • ISBN: 978-83-65301-14-7
 • Data wydania: 2016
 • Liczba stron/format: 304/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 49.90 zł

  46.41 zł

 • 7% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość na magazynie

Ta książka stanowi dorobek dziesięcioletnich badań Edwarda Lucasa nad bezpieczeństwem w sieci internetowej. To ciekawa, napisana przystępnym językiem, a jednocześnie wyjaśniająca bardzo złożone zgadnienia książka, która już kilka miesięcy po światowej premierze doczekała się entuzjastycznych recenzji („Wall Street Journal”, „Sunday Times”). Lucas snuje opowieść o historii internetu przez pryzmat zagrożeń, które cyfrowa sieć niosła ze sobą już od początku jej istnienia. Niezmiernie łatwo łatwo w dzisiejszych czasach ukraść komuś tożsamość(w sieci). A skoro tak – twierdzi Autor – oznacza to, że zagrożone są fundamenty, na których społeczeństwa budowały swoje systemy polityczne, prawne i gospodarcze. Jednak zadaniem Lucasa wcale nie jest straszenie, tylko dostarczenie Czytelnikowi wiedzy o naturze cyfrowej przestępczości. Po to, byśmy mogli w bezpieczny sposób mogli eksploatować możliwości, które internet stwarza dla współczesnych gospodarek i relacji społecznych.


Oswoić cyberświat opowiada o tym, w jaki sposób możemy kontrolować nasze zachowanie w sieci- jako osoby indywidualne, organizacje i społeczeństwo – i radzić sobie z zagrożeniami, jakie napotykamy w świecie online. Jest to przede wszystkim książka o ludziach, nie maszynach.

Fragment przedmowy do wydania polskiego (Czesław Piasek, Członek Zarządu Banku Handlowego w Warszawie S.A.)

PRZEDMOWA DO WYDANIA POLSKIEGO (CZESŁAW PIASEK)
SŁOWNICZEK
PRZEDMOWA AUTORA

WSTĘP
Rozdział 1: Państwo Hakhett
Rozdział 2: Gdy komputery zawodzą
Rozdział 3: Złodzieje tożsamości
Rozdział 4: Skutki uboczne
Rozdział 5: Geopolityka Internetu
Rozdział 6: Szpiedzy kontra wirtualni wojownicy
Rozdział 7: Kieszonkowy szpieg
Rozdział 8: Zagrożenia monokultury
Rozdział 9: Przeczesując dżunglę
Rozdział 10: Rozszyfrowywanie haseł
Rozdział 11: Polityka tożsamości
Rozdział 12: Odwrócenie sytuacji

Dodatek Pierwszy: Kto kieruje Internetem?
Dodatek Drugi: Elementy kryptografii
Dodatek Trzeci: Zalecenia od GCHQ

Przypisy
Bibliografia
Podziękowania Autora

Edward Lucas
Brytyjski dziennikarz, wiceszef ośrodka analitycznego Center for European Policy Analysis (CEPA) coraz redaktor The Economist. Jako korespondent zagraniczny tygodnika, przez 30 lat zajmował się sprawami Rosji i Europy Wschodniej. Jest autorem wielu głośnych książek. W Polsce ukazały się: Postęp. O szpiegach, kłamstwach i o tym jak Rosja kiwa Zachód (2014), Operacja Snowden (2014) oraz Nowa Zimna Wojna (2015). Lucas studiował w London School of Economics i na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2008 - 2010 pisał felietony do tygodnika Wprost. Mieszka w Londynie i jest żonaty z Cristiną Odone, pisarką.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane