Bezpieczeństwo społeczne Polaków wobec wyzwań XXI wieku
- Autor: Marek Leszczyński
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-528-4
- Data wydania: 2011
- Liczba stron/format: 168/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
39.00 zł
35.10 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
10% taniej
W publikacji w sposób kompleksowy zaprezentowano problematykę bezpieczeństwa społecznego jako części składowej bezpieczeństwa narodowego. Może być przydatna jako podręcznik dla studentów kierunków: bezpieczeństwo narodowe, bezpieczeństwo wewnętrzne, politologia oraz innych kierunków społecznych, w ramach których funkcjonują specjalności związane z bezpieczeństwem. Publikacja jest także adresowana do przedstawicieli administracji publicznej odpowiedzialnej za bezpieczeństwo obywateli, a także szerokiego kręgu odbiorców, pragnących poszerzyć swoją wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.
Wstęp
Rozdział 1. Istota bezpieczeństwa narodowego
prof. dr hab. Leszek F. Korzeniowski, kierownik Zakładu Zarządzania, Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie:
Autor słusznie zauważa, że bezpieczeństwo jest kategorią, która oznacza stan obiektywny polegający na braku zagrożenia dla istnienia, rozwoju i normalnego funkcjonowania człowieka, odczuwany subiektywnie przez jednostki lub grupy. Autor, jak sam pisze, postawił sobie za cel opracowanie zwartej publikacji, która poruszać będzie podstawowe kwestie dotyczące bezpieczeństwa społecznego obywateli w warunkach zmian funkcji współczesnego państwa (...) Praca ma walory poznawcze i edukacyjne, co jest godne podkreślenia, jako że jest brak na rynku dobrych polskich monografii dotyczących problematyki bezpieczeństwa społecznego (…).
Marek Leszczyński
profesor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, dr hab. w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie (Akademia Obrony Narodowej), ekonomista, specjalizuje się w zakresie bezpieczeństwa społecznego i bezpieczeństwa ekonomicznego, autor kilkudziesięciu publikacji naukowych i opracowań z dziedziny nauk ekonomicznych i nauk społecznych.