• Śmierć raka

Śmierć raka

 • Autor: Vincent T. DeVita
 • Wydawca: Kurhaus Publishing
 • ISBN: 978-83-653-0110-9
 • Data wydania: 2016
 • Liczba stron/format: 272
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 39.00 zł

  33.15 zł

 • 15% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Mała ilość na magazynie!


Mija pięćdziesiąt lat odkąd współczesna medycyna rozpoczęła walkę na jednym z najważniejszych frontów. Nestor światowej onkologii ujawnia, że zwycięstwo jest coraz bliżej. I zdradza, jak do niego doprowadzić.


„Śmierć raka” to napisana z rozmachem opowieść o heroicznej wojnie ludzkości z najstraszniej­szą, najinteligentniejszą i prawdopodobnie najtrudniejszą do pokonania z chorób. Batalia ta, choć pełna porażek, zdaniem autora dobiega końca i zostanie przez współczesną medycy­nę wygrana. O ile tylko nie przeszkodzi w tym… człowiek. To rzecz o potędze nauki, rozwoju technologii medycznych i o wdrażaniu innowacji w nie zawsze sprzyjającym otoczeniu.


Vincent T. DeVita (ur. 1935) jest amerykańskim onkologiem, innowatorem i menedżerem służby zdrowia. Światową sławę zyskał, opracowując schemat leczenia chłoniaka Hodgki­na, agresywnego nowotworu układu limfatycznego. DeVita jest absolwentem Uniwersyte­tu Jerzego Waszyngtona. W swojej karierze zawodowej łączył pracę badawczą z kierowa­niem prestiżowymi ośrodkami zdrowia. Był szefem amerykańskiego Narodowego Instytutu Raka. Pełnił funkcję lekarza naczelnego nowojorskiego centrum onkologii Memorial Sloan Kettering Cancer Center. Kierował także Centrum Raka przy Uniwersytecie Yale.


Kiedy odchodził z nowojorskiego centrum onkologii, padło zdanie: „największym problemem Vince’a jest to, że naprawdę chce walczyć z rakiem”. 

Malcolm Gladwell, amerykański pisarz i publicysta


Obecnie jesteśmy w stanie wyleczyć ponad 68 proc. wszystkich rodzajów raka. Może nawet wię­cej. A ponieważ komórka nowotworowa jest specyficzna, może okazać się, że łatwiej nam będzie całkowicie zwalczyć raka, niż sprawić, że zamieni się on w chorobę przewlekłą.

Fragment książki


WPROWADZENIE

ROZDZIAŁ 1: Zawistny los
ROZDZIAŁ 2: Chemioterapeuci
ROZDZIAŁ 3: MOMP
ROZDZIAŁ 4: MOPP
ROZDZIAŁ 5: Wojna z rakiem
ROZDZIAŁ 6: Działania wojenne
ROZDZIAŁ 7: Wielkie sprzątanie w Narodowym Instytucie Raka
ROZDZIAŁ 8: Syndrom Frances Kelsey
ROZDZIAŁ 9: Łapanie raka za rogi
ROZDZIAŁ 10: Śmierć raka
ROZDZIAŁ 11: Zawistny los. Odsłona druga

POSŁOWIE

Vincent T. DeVita

(ur. 1935) jest amerykańskim onkologiem, innowatorem i menedżerem służby zdrowia. Światową sławę zyskał, opracowując schemat leczenia chłoniaka Hodgki­na, agresywnego nowotworu układu limfatycznego. DeVita jest absolwentem Uniwersyte­tu Jerzego Waszyngtona. W swojej karierze zawodowej łączył pracę badawczą z kierowa­niem prestiżowymi ośrodkami zdrowia. Był szefem amerykańskiego Narodowego Instytutu Raka. Pełnił funkcję lekarza naczelnego nowojorskiego centrum onkologii Memorial Sloan Kettering Cancer Center. Kierował także Centrum Raka przy Uniwersytecie Yale.


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane