• Ścigając Steve`a Jobsa

Ścigając Steve`a Jobsa

 • Autor: Magda Gacyk
 • Wydawca: Kurhaus Publishing
 • ISBN: 978-83-639-9386-3
 • Data wydania: 2015
 • Liczba stron/format: 192/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 45.00 zł

  40.50 zł

 • 10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość na magazynie

Mało kto wie, że legenda i potęga Doliny Krzemowej to również zasługa pracujących tam Polaków. Magda Gacyk opowiada o tym, pokazując naszych rodaków na tle „krzemowej” rzeczywistości, pełnej utalentowanych, często wręcz ekscentrycznych, wynalazców i autorów technologii najwyższej generacji. Mieszanki wizjonerów pochodzących z różnych miejsc świata. Polscy bohaterowie książki to ludzie obdarzeni silnym charakterem, wytrwałością, a przy tym utalentowani i świetnie wykształceni. Przybywali tu w różnych momentach polskiej emigracji, uciekając z ojczyzny lub poszukując nowych możliwości, z rodzinami lub samotnie. Silicon Valley dała im szansę. Dziś należą do elity intelektualnej Stanów Zjednoczonych. Zajmują się tym, czym oddycha Dolina Krzemowa: teleinformatyką, biotechnologią, energią odnawialną, produkcją specjalistycznego sprzętu dla przemysłu komputerowego i wojska, nowymi technologiami w dziedzinie medycyny. Są naukowcami, wynalazcami, menedżerami lub właścicielami firm. Wielu z nich współpracuje z przedsiębiorstwami w Polsce, wspomagając w ten sposób rozwój najnowszych technologii w pierwszej ojczyźnie.
 

Po przeczytaniu książki nasuwa się kolejny już raz wniosek – coś, o czym wszyscy wiemy. Polak potrafi. A skoro potrafi w USA, to dlaczego nie w Polsce?

Fragment przedmowy, Aleksandra Magaczewska, prezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu SA

Słowo wstępne. Wzorce amerykańskie, a może polski patent na innowacje?
Wstęp. W krainie tysiąca i jednej technologii
Rozdział 1. Miejsce, którego nie ma na mapie
Rozdział 2. Dolina Zachwytu Serca
Rozdział 3. Technologie na co dzień i od święta
Rozdział 4. E-utopia
Rozdział 5. Potwór o tysiącach linii kodu
Rozdział 6. Miłość w cieniu krzemu
Rozdział 7. Aby tradycji stało się zadość
Rozdział 8. Dolina Krzemowa - kolos na glinianych nogach?
Zakończenie. Koniec, który jest nowym początkiem
Indeks nazwisk
Jak się poruszać po Dolinie Krzemowej
Zdjęcia. Inne oblicze Doliny Krzemowej

Magda Gacyk

humanistka w krainie nauk ścisłych. Do Doliny Krzemowej trafiła po raz pierwszy kilkanaście lat temu. Iberystka i socjolożka z wykształcenia, z zawodu i pasji: dziennikarka i tłumaczka posługująca się sześcioma językami. Była prowadzącą i wydawcą programu telewizyjnego "Kawa czy Herbata" w TVP1, ale jej wielką miłością jest radio. Szlify w tej dziedzinie zdobywała w klasycznie rockowej rozgłośni Radia WaWa i warszawskim Radiu Kolor pod opieką Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny. Muzyką rockową zajmuje się zresztą do tej pory. Zawodowo prowadzi także szkolenia medialne oraz współpracuje z European Journalism Centre. Wieczorami uczy karate w dojo położonym w sercu Silicon Valley. W wolnym czasie wspina się, jeździ na nartach i nurkuje.


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane