Historia myśli organizatorskiej. Zarys wykładu
- Autor: Włodzimierz Gogłoza Krzysztof Księski
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7930-043-3
- Data wydania: 2013
- Liczba stron/format: 298/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
57.00 zł
51.30 zł
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 51.30 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
10% taniej
Książka jest usystematyzowanym źródłem wiedzy będącym podstawą zajęć prowadzonych z przedmiotów związanych z organizacją i zarządzaniem, mogąc być także przydatnym narzędziem wspomagającym pracę praktyków: menedżerów, kierowników jednostek organizacyjnych administracji publicznej, korporacyjnych szefów działów czy władz organizacji pozarządowych.
Podręcznik zawiera nie tylko przedstawienie najsłynniejszych postaci historycznych oraz najważniejszych kierunków i koncepcji, które miały największy wpływ na kształtowanie się i rozwój nauki organizacji i zarządzania, ale również wybrane nurty współczesne, z których część nigdy wcześniej nie była omawiana w polskiej literaturze przedmiotu. Prezentowane są w nim zarówno znane postacie zachodniej nauki i praktyki organizatorskiej, jak i najważniejszych jej polskich przedstawicieli: przemysłowców, uczonych, biznesmenów, trenerów i mentorów.
Wstęp
Włodzimierz Gogłoza
Doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Informatycznego i Zawodów Prawniczych WPiA UMCS, post-doc na Wydziale Prawa Uniwersytetu Islandzkiego w Rejkiawiku, stypendysta Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji, Culture and Animals Foundation oraz Animals and Society Institute. Dyplomowany administrator sieci komputerowych. Rzecznik dyscyplinarny dla studentów UMCS w kadencji 2012-2016 i 2016-2020.
Prowadzi zajęcia z Technologii informacyjnej, Narzędzi informatycznych w biznesie, Prawa w organizacji i zarządzaniu przedsiębiorstwami, Organizacji i zarządzania w administracji publicznej, Zarządzania jakością w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne, Współczesnych kultur prawnych, Komparatystyki prawniczej, Współczesnej myśli organizatorskiej oraz seminarium dyplomowe z Teorii organizacji.
Zainteresowania badawcze koncentrują się wokół policentrycznych systemów prawnych, empirycznych badań nad stanami natury, ustroju polityczno-prawnego średniowiecznej Islandii, doktryny polityczno-prawnej klasycznego liberalizmu, XIX-wiecznego ruchu abolicjonistycznego, efektywnego altruizmu, praw zwierząt, historii myśli organizatorskiej oraz technologicznych aspektów prawa do prywatności.
Krzysztof Księski