• Lodowcowo uniesieni. Wokół Morza Bałtyckiego i na Spitsbergen

Lodowcowo uniesieni. Wokół Morza Bałtyckiego i na Spitsbergen

 • Autor: Tomasz Serafin Anna Królak
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-7930-762-3
 • Data wydania: 2015
 • Liczba stron/format: 190/A5
 • Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Cena detaliczna

 • 45.00 zł

  40.50 zł

 • 10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

Lodowcowo uniesieni... to relacja z podróży samochodem wokół Morza Bałtyckiego i rejsu na Spitsbergen, które zrealizowane zostały w ciągu jednego, letniego miesiąca. Autorzy zorganizowali część lądową oraz dołączyli do rejsu w ramach projektu żeglarskiego „Shackleton 2015”. Podróż rozpoczęła i zakończyła się w Polsce. Po drodze przejechali przez Niemcy, Danię, Szwecję, Norwegię, Finlandię, Rosję, Estonię, Łotwę i Litwę.

Bogato zdobiona fotografiami książka powinna zachęcić osoby, zainteresowane poznawaniem nowych miejsc, dzikiej przyrody i ludzi z pasją, do obudzenia w sobie talentów organizatorskich i przejęcia inicjatywy. Można osiągać wiele więcej, dla siebie, z innymi i dla innych, jeśli tylko konsekwentnie będzie dążyło się do obranego celu.

Spis treści:

Przyjaciele
Przed podróżą  
Cel  
Do Berlina  
„Ekspresem” do Szwecji  
Oszałamiająca Norwegia  
Góry, jeziora i morze w zasięgu ręki  
Tam, gdzie rodzą się tęcze  
Plaża w Ramberg
Na pokładzie
Przez morza i oceany
Bajkowy Hornsund  
Niedziela w Calypsobyen
Turystyka polarna z Mauserem na ramieniu  
Pyramiden
Z „cywilizacji” do dzikiej przyrody  
Krwawa Farmhamna  
Miasto, osada, a może kolonia karna  
Uśmiechnięci Norwegowie z Longyearbyen
Pachnący kontynent  
W krainie reniferów
Na północnym krańcu Europy – Nordkapp
Karasjok – stolica Samów  
Inari  
Pogawędka ze św. Mikołajem
Patrząc na Bałtyk z drugiego brzegu
Inny świat  
„Tranzytem” do Polski  
Witaj Polsko!

Jacek Pałkiewicz, reporter, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki:

Z przyjemnością odnotowuję, że na rodzimym rynku wydawniczym pojawiają się coraz to nowi autorzy, zachęcający do realizowania marzeń poznawania dalekiego świata.

Jacek Wacławski, kardiolog, żeglarz, jako najmłodszy kapitan na świecie poprowadził jacht z Europy do brzegów Antarktydy i wokół Przylądka Horn:

Ania i Tomek udowadniają, że sprawy trzeba brać w swoje ręce. Arktyka, dzika i wydawałoby się niedostępna, jest dla tych, których pociąga nieznane. Autorzy pokazują jak zrealizować ciekawą, ambitną wyprawę w czasie urlopu, bez konieczności porzucania „lądowych” zajęć. Determinacja i konsekwencja pozwalają oglądać marzenia otwartymi oczami – można inspirować się tą książką.

Tomasz Serafin

doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, członek Rady Naukowej Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Specjalizuje się w prewencji zagrożeń i zarządzaniu informacją na potrzeby bezpieczeństwa. Pełnił służbę w Policji oraz pracował w strukturach bezpieczeństwa administracji państwowej i sektora przemysłowego. W latach 2009–2016 redaktor naczelny czasopisma „Ochrona Mienia i Informacji”. Współautor książek Otwarte źródła informacji w działalności wywiadowczej Bezpieczeństwo społeczności lokalnych. Autor książki Programy prewencyjne w systemie bezpieczeństwa oraz artykułów o tematyce bezpieczeństwa.


Anna Królak

z zawodu inżynier. Jako projektantka instalacji sanitarnych dba o komfortowe warunki klimatyczne w halach basenowych na terenie Polski. Była redaktorem i nadal publikuje artykuły w pismach technicznych. Z zamiłowania żeglarka i podróżnika. Przepłynęła blisko 7 tys Mm w rejsach żeglarskich na pokładzie wielkich żaglowców (m.in. Dar Młodzieży, Fryderyk Chopin) oraz mniejszych jachtów. Jest klasycznym zimnolubem. Szczególnie fascynują ją arktyczne, białe krainy i Skandynawia, ze wskazaniem na niezwykle malowniczą Norwegię. Zarówno w podróży, jak i na pokładzie jachtu, nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Wiedząc o jej zamiłowaniach Neptun nadał jej imię „Polarna Migawka” podczas pierwszego przekroczenia koła podbiegunowego na morzu.

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane