• Bezpieczeństwo transportu i logistyki

Bezpieczeństwo transportu i logistyki

 • Autor: Tomasz Remigiusz Waśniewski
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-66491-22-9
 • Data wydania: 2021
 • Liczba stron/format: 182/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 59.00 zł

  53.10 zł

 • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 53.10 zł

  10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie
W literaturze związanej z transportem i logistyką stosunkowo małą uwagę przykłada się do problemów związanych z bezpieczeństwem transportu i bezpieczeństwem logistyki. Bezpieczeństwo transportu jest postrzegane przez przepisy o ruchu drogowym, ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych i wrażliwych transportem drogowym, kolejowym, morskim i lotniczym. Natomiast bezpieczeństwo logistyki to wiele ustaw i przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, dokumentów resortowych na temat zachowania się podczas załadunku, przewozu towarów, ich rozpakowywania itp.

W prezentowanej monografii zostały zebrane artykuły naukowe z różnych ośrodków badawczo-rozwojowych w kraju obejmujące zarówno zagadnienia teoretyczne, jak i praktyczne opisujące bezpieczeństwo transportu i logistyki w sposób naukowy.

Spis treści:

Wstęp

Rozdział 1. Wybrane zagrożenia związane z nielegalnym transportem ludzi w aspekcie obowiązujących przepisów lotniczych

Rozdział 2. Kryteria oceny samochodów ciężarowych dla celów zakupu w przedsiębiorstwie

Rozdział 3. Model oceny procesu eksploatacji autobusów miejskich

Rozdział 4. Zagospodarowanie przestrzeni magazynowej i zastosowanie technologii determinantą bezpieczeństwa transportu wewnętrznego w magazynach

Rozdział 5. Wielowymiarowa analiza i ocena długości autostrad w Europie w latach 2008–2017 w aspekcie bezpieczeństwa transportu

Rozdział 6. Wykorzystanie zaleceń normy ISO 9001 podczas audytu i weryfikacji bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie logistycznym

Rozdział 7. Opakowania a bezpieczeństwo w transporcie drogowym

Rozdział 8. Metody testowe zachowania ładunku w transporcie

Rozdział 9. Odpowiedzialność za uszkodzenia ładunku spaletyzowanego w transporcie drogowym – regulacje prawne

dr hab. inż. Mieczysław Pawlisiak, profesor Wojskowej Akademii Technicznej:

Recenzowana monografia dotyczy szczególnie ważnego tematu, jakim jest bezpieczeństwo transportu i logistyki. Są one jednym z ważniejszych elementów bezpieczeństwa narodowego. Od bezpieczeństwa ich funkcjonowania zależy gospodarka państwa, co ma bezpośrednie przełożenie na wszystkie gałęzie transportu i logistyki. Monografia została opracowana przez zespół pracowników naukowych reprezentujących różne ośrodki badawcze w kraju. Jest dziełem obejmującym swoją treścią problematykę bezpieczeństwa transportu drogowego, lotniczego, wewnętrznego i wszystkich aspektów logistyki nawiązujących do zadań transportowych. W opracowaniu określono, że przedmiotem badań jest bezpieczeństwo transportu i logistyki. Oba te przedmioty mają wpływ na siebie, ale też na inne problemy jakie zostały poruszone w monografii. Monografia stanowi ciekawą propozycję i wzbogaca rynek publikacji krajowych z zakresu problematyki transportu, logistyki funkcjonującej w otoczeniu bezpieczeństwa narodowego. Jest wartościową i pożądaną pozycją wydawniczą, a także wnosi wkład w teoretyczny i praktyczny rozwój nauk o bezpieczeństwie i transporcie.

dr hab. Joanna Żak, profesor Politechniki Warszawskiej:

W monografii można zauważyć liczne przykłady wykorzystania dokumentów prawnych i doktrynalnych, co znajduje potwierdzenie podczas powoływania się na materiały źródłowe. Na szczególne podkreślenie zasługuje wykorzystanie wiedzy i doświadczenia Autorów, wynikające z wcześniej wykonywanych zadań na różnych stanowiskach służbowych, naukowych i dydaktycznych. Wspólnym elementem wszystkich artykułów jest chęć określenie miejsca bezpieczeństwa transportu i logistyki w gospodarce państwa. Wartość naukowa artykułów wpisuje się w tematykę i aktualne potrzeby z zakresu bezpieczeństwa transportu i logistyki. Uzyskane wyniki badań stanowią aparat teoretyczny i praktyczny pozwalający na rozwiązywanie złożonych problemów decyzyjnych. Należy podkreślić, że autorzy, skupiając się na bezpieczeństwie, nie pomijają innych aspektów funkcjonowania transportu i logistyki i rozpatrują je w ujęciu holistycznym.

Tomasz Remigiusz Waśniewski
Dr inż., pracownik naukowy Wojskowej Akademii Technicznej, Wydziału Bezpieczeństwa, Logistyki i Zarządzania. Swoje zainteresowania naukowe realizuje w Instytucie Logistyki, w którym od 2002 prowadzi badania nad technologią RFID i jej możliwościami wykorzystania w logistyce i transporcie. W pracy badawczej wykorzystuje modele symulacyjne do analizy bezpieczeństwa przewozu ładunków niebezpiecznych transportem drogowym. Jest autorem wielu opracowań naukowych publikowanych w czasopismach krajowych i zagranicznych. Czynnie uczestniczy w organizacji konferencji naukowej logistyki stosowanej odbywającej się cyklicznie od 2006 roku w Wojskowej Akademii Technicznej.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane