Analiza i projekcje gospodarki finansowej
- Autor: Rafał Pawlicki Jan Śliwa
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-951-0
- Data wydania: 2013
- Liczba stron/format: 190/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
40.00 zł
36.00 zł
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 36.00 zł
- Darmowa dostawa odzzzz 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
10% taniej
Książka w syntetycznej i przystępnej formie omawia istotę, zakres, metody i narzędzia oceny kondycji finansowej przedsiębiorstwa. Ma ona stanowić podstawę wyjściową do projekcji gospodarki przedsiębiorstwa na okres najbliższych kilku lat. Publikacja składa się z dwóch części teoretycznej i empirycznej. Autorzy wychodząc z części teoretycznej, przedstawili empiryczną ocenę kondycji finansowej wybranego przedsiębiorstwa, a także projekcje jego działalności na najbliższe lata. Ze względu na analizę studium przypadku książka stanowi wartościową pomoc zarówno dla studentów, jak i przedsiębiorców.
Wstęp
Literatura
Literatura
1. Istota planowania finansowego i jego związek z budżetowaniem
doc. dr Sławomir Wymysłowski:
(…) opiniowana pozycja zasługuje na upowszechnienie wśród studentów kierunków: finanse i rachunkowość, ekonomia, zarządzanie oraz pokrewnych jako godna polecenia pomoc dydaktyczna. Można ją zarekomendować także szerokiemu kręgowi praktyków gospodarczych – osobom pracującym w działach finansowo-księgowych firm prowadzących pełną księgowość, menedżerom – nie tylko finansowym – zatrudnionym na różnych szczeblach zarządzania w podmiotach gospodarczych, właścicielom firm pragnącym zdobyć lub pogłębić wiedzę na temat retro- i prospektywnego badania i oceny kondycji finansowej przedsiębiorstw. Publikacja napisana jest przystępnym językiem, obcowanie z nią nie wymaga specjalnego przygotowania zawodowego, rozważania są klarowne, obliczenia poprawne, wnioski trafne i osadzone w uzyskanych z obliczeń wynikach (…).
Rafał Pawlicki absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego i absolwent Wydziału Europeistyki w Centrum Europejskim UW. Odbył praktykę w firmie leasingowej AKF, gdzie zajmował się wdrażaniem i obsługą produktów finansowych przy wykorzystaniu funduszy unijnych. W pracy zawodowej współpracował z licznymi instytucjami finansowymi i bankami m.in. Citi Handlowy, przy sprzedaży i wdrażaniu nowych produktów finansowych. W tym czasie współpracował z Wydziałem Zarządzania UW przy obróbce i analizie niezbędnych dokumentów wydawanych przez instytucje UE, dyrektyw komisji, orzeczeń Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i dokumentacji RPO. Obecnie wykłada finanse na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Jest współautorem kilku książek.
Jan Śliwa (?-2018), prof. zw. dr hab. Wykładowca Społecznej Akademii Nauk na kierunku Finanse i Rachunkowość. Profesor był wybitnym specjalistą i praktykiem z zakresu finansów przedsiębiorstw i audytu.