Finanse

Historia bankowości inwestycyjnej. Zarys

Historia bankowości inwestycyjnej. ...

Historia bankowości inwestycyjnej. Zarys

Krzysztof Borowski

Książka ukazuje proces wyłaniania się bankowości inwestycyjnej z sektora bankowego – od czasów starożytnych aż po współczesność. Zawarte zostały informacje na temat przełomowych wydarzeń, procesów które wpłynęły na funkcjonowanie bankowości inwestycyjnej w wybranych krajach świata (głównie USA, Wielka Brytania, Japonia i Polska)...

61.20 zł 68.00 zł Cena netto: 61.20 zł

Służebność

Służebność

Służebność

John G. Taft

Kryzys finansowy z końcówki pierwszej dekady nowego wieku nie przebrzmiał jeszcze na dobre i wciąż nie ma pełnej zgody co do jego natury i przyczyn oraz właściwych sposobów wychodzenia na prostą. Autor książki, finansista działający w obszarze wealth management, mający wieloletnie doświadczenie rynkowe i czynnie uczestniczący w kształtowaniu nowego prawa kształtującego system finansowy w USA, zyskał pewność, że najważniejszą jego wartością powinna być szeroko rozumiana od..

53.91 zł 59.90 zł Cena netto: 53.91 zł

Finansowy kozak. Zarabiaj, ile chcesz, i spełniaj marzenia

Finansowy kozak. Zarabiaj, ile chce...

Finansowy kozak. Zarabiaj, ile chcesz, i spełniaj marzenia

Jen Sincero

Finansowy kozak. Zarabiaj, ile chcesz, i spełniaj marzenia Życie z dużą kasą może być bardzo fajne. Odpadają kłopoty w rodzaju rat kredytu, zepsutego auta czy przeciekających butów, które koniecznie muszą wytrzymać do końca sezonu. Zamiast tego pojawiają się co prawda inne problemy, lecz ich rozwiązywanie jest dużo przyjemniejsze - w końcu ileż można kupować wypasionych limuzyn? Wielki szmal to również spełnianie marzeń - tak własnych, jak i ukochanych osób. To wreszcie wolność i ..

37.11 zł 39.90 zł Cena netto: 37.11 zł

Finansowanie startupów. Poradnik przedsiębiorcy

Finansowanie startupów. Poradnik pr...

Finansowanie startupów. Poradnik przedsiębiorcy

Nicolaj Hojer Nielsen

Startup na start! Jak zdobyć finansowe wsparcie dla swojej firmy Startupy powstają dzięki nowatorskim pomysłom, energii i zaangażowaniu. Do sukcesu potrzebują jeszcze mniejszych lub większych pieniędzy. Niestety, pozyskanie źródła finansowania stanowi duże wyzwanie. Inwestowanie w startupy wiąże się ze sporym ryzykiem i bez zapoznania się z konkretnymi analizami żaden podmiot nie podejmie decyzji o wyłożeniu potrzebnej kwoty. Z kolei początkujący przedsiębiorcy nie zdają sobie z t..

92.07 zł 99.00 zł Cena netto: 92.07 zł

Gracze. Lehman Brothers. Upadek

Gracze. Lehman Brothers. Upadek

Gracze. Lehman Brothers. Upadek

Vicky Ward

„Gracze” to biznesowa literatura faktu najwyższej próby - opowieść o paczce czterech przyjaciół z Wall Street. Mieli stać się bogaci i udowodnić, że tacy jak oni – bez wykształcenia finansowego – mogą dorównać konkurentom - bankierom po najlepszych amerykańskich uniwersytetach. Mieli stworzyć miejsce dla takich jak oni sami – głodnych sukcesu ludzi spoza branży – i mieli wygrać, ale nie kosztem sumienia. Tych czterech mężczyzn miało determinację, żeby odbudować markę Lehman Brother..

44.10 zł 49.00 zł Cena netto: 44.10 zł

Przesłanki decyzji finansowych w przedsiębiorstwie

Przesłanki decyzji finansowych w pr...

Przesłanki decyzji finansowych w przedsiębiorstwie

Wiesław Szczęsny

Książka przedstawia uwarunkowania decyzji finansowych w kontekście otoczenia nierynkowego przedsiębiorstwa. Celem publikacji jest wykazanie sprzężeń zwrotnych między instytucjami publicznymi a przedsiębiorstwem. Poszczególne zagadnienia przedstawione zostały w formie rzeczowej analizy i dyskusji a czasem krytyki, co czyni książkę użyteczną zarówno dla studentów, jak i praktyków zarządzania finansami...

40.50 zł 45.00 zł Cena netto: 40.50 zł

Rynek dzieł sztuki. Podejście inwestycyjne i behawioralne

Rynek dzieł sztuki. Podejście inwes...

Rynek dzieł sztuki. Podejście inwestycyjne i behawioralne

Łukasz Sawicki, Krzysztof Borowski

Monografia jest rozprawą przekrojową i multidyscyplinarną. Z jednej strony, dotyczy ona rynku dzieł sztuki jako przykładu rynku efemerycznego dobra unikatowego, które wymyka się zasadom ekonomii neoklasycznej i teorii użyteczności von Neumanna-Morgensterna. Z drugiej, koncentruje się na typowo neoklasycznych parametrach inwestycyjnych: stopy zwrotu, wskaźników korelacji i efektywności rynkowej. Trzecią dziedziną włączoną do dyskursu jest ekonomia behawioralna, k..

40.50 zł 45.00 zł Cena netto: 40.50 zł

Tajniki zarządzania pieniędzmi  Jak osiągnąć wolność finansową

Tajniki zarządzania pieniędzmi Jak...

Tajniki zarządzania pieniędzmi Jak osiągnąć wolność finansową

Brian Tracy, Dan Strutzel

SERIA: Inspirujące rozmowy z ludźmi sukcesu Poznaj tajniki postępowania z pieniędzmi – ich zarabiania, inwestowania i mądrego wydawania! Temat pieniędzy należy do najbardziej pobudzających do myślenia, wywołujących największe emocje i najbardziej dzielących ludzi kwestii na świecie. Napisano niezliczoną ilość książek, artykułów, postów na blogach oraz przemów o tym, czym są pieniądze, jak je zarabiać i wydawać, kto je ma, a kto nie, oraz na tysiące pokrewnych tematów. Niemniej pomimo nieus..

42.21 zł 46.90 zł Cena netto: 42.21 zł

Analiza finansowa w praktyce

Analiza finansowa w praktyce

Analiza finansowa w praktyce

Bożena Kołosowska, Grażyna Voss, Agnieszka Huterska

Celem książki jest pokazanie analizy finansowej jako narzędzia wykorzystywanego do oceny sytuacji finansowej podmiotów gospodarczych o różnej wielkości. Autorki pokazują, jak można stworzyć zestaw odpowiednio dobranych wskaźników pomocnych w jej przeprowadzeniu w zależności od posiadanych informacji. Autorki zwracają uwagę na aktualne rozwiązania prawne w zakresie sprawozdawczości finansowej, które porządkują i wprowadzają pewne obowiązki prezentacji danych finansowych, także dla mikroprzedsiębi..

53.10 zł 59.00 zł Cena netto: 53.10 zł

Jak stworzyliśmy demona

Jak stworzyliśmy demona

Jak stworzyliśmy demona

Bookstaber Richard

A Demon of Our Own Design, kultowa wśród pracowników i ekspertów rynku finansowego książka ekonomisty Richarda M. Bookstabera, 22 sierpnia ukazała się w przekładzie polskim. Polskie wydanie nosi tytuł Jak stworzyliśmy demona i uzupełnia je przedmowa dr Iwony Sroki, Prezes Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych i KDPW_CCP. Jak stworzyliśmy demona to lektura niezwykle aktualna. Po pierwsze dlatego, że mówi o istocie derywatów, a w Polsce instrumenty pochodne stają się z roku na rok coraz bar..

53.91 zł 59.90 zł Cena netto: 53.91 zł

Efektywna Six Sigma? O wpływie Six Sigma na kondycję finansową firmy

Efektywna Six Sigma? O wpływie Six ...

Efektywna Six Sigma? O wpływie Six Sigma na kondycję finansową firmy

Tyszkiewicz Aleksandra Maria

Książka traktuje o wpływie Six Sigma na kondycję finansową organizacji. Odpowiada na pytanie, czy w okresie dwóch lat od momentu wdrożenia Six Sigma występuje ciągły wzrost efektywności. Jednocześnie daje jasne odpowiedzi dla kadry zarządzającej, jak kształtują się wskaźniki finansowe po wdrożeniu tego systemu. Poznawcza natura książki systematyzuje pojęcia, takie jak efektywność czy system Six Sigma. Przykłady organizacji polskich są częścią badań empirycznych. Nie ma tu miejsca na liczby, któr..

35.10 zł 39.00 zł Cena netto: 35.10 zł

Zielony rynek finansowy

Zielony rynek finansowy

Zielony rynek finansowy

Leszek Dziawgo

  Książka z defektem - naderwany grzbiet Na współczesnym rynku finansowym zachodzą zmiany prowadzące do uwzględniania wymogów ekologicznych. Autor przedstawił: - funkcjonowanie instytucji finansowych a wymogi ochrony środowiska, - ofertę rynku finansowego, - inicjatywy międzynarodowe dotyczące uwzględniania ochrony środowiska przez rynki finansowe, - rynek kapitałowy wobec ochrony środowiska, - ofertę "ekologiczną" polskich instytucji finansowych, - nadzieje i zagrożenia ..

34.39 zł 52.90 zł Cena netto: 34.39 zł

Determinanty rentowności firm działających w sektorze  nowoczesnych usług biznesowych

Determinanty rentowności firm dział...

Determinanty rentowności firm działających w sektorze nowoczesnych us...

Rafał Szmajser­

Branża nowoczesnych usług biznesowych obejmującą działalność centrów outsourcingu procesów biznesowych (BPO), centrów usług wspólnych (SSC), centrów IT oraz centrów badawczo-rozwojowych (R&D) jest jedną z czołowych gałęzi gospodarki kraju pod względem znaczenia dla rynku w Polsce zatrudniając około 244 000 wysoko kwalifikowanych pracowników w 2017 roku. Skala oraz systematyczny wzrost zatrudnienia w tych firmach pozwalają na wyszczególnienie Polski w gronie najważniejszych miejsc na globalnej..

43.20 zł 48.00 zł Cena netto: 43.20 zł

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Wydanie 9

Zarządzanie finansami przedsiębiors...

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa. Wydanie 9

Witold Bień

Publikacja zawiera wiadomości niezbędne do ustalania strategii i prowadzenia polityki finansowej w przedsiębiorstwie w warunkach gospodarki wolnorynkowej, w sposób umożliwiający maksymalizowanie efektywności ekonomicznej działalności i rozwój przyszłościowy firmy. Przedstawiono kompleksowo współczesny mechanizm zarządzania finansami w firmie, z uwzględnieniem doświadczeń rozwiniętych gospodarczo krajów w dostosowaniu do warunków systemu gospodarczego, jaki krystalizuje się w naszym kraju...

49.50 zł 55.00 zł Cena netto: 49.50 zł

Metody inwestowania na rynkach finansowych

Metody inwestowania na rynkach fina...

Metody inwestowania na rynkach finansowych

Krzysztof Borowski

Inwestowanie na rynkach finansowych jest jednym z najbardziej fascynujących obszarów działalności człowieka. Już od czasów starożytnych inwestorzy zastanawiali się nad niezawodnymi metodami inwestowania na rynkach, ale jak dotąd nie udało się stworzyć takiej metody, która zawsze przynosiłaby zysk stosującym ją inwestorom. Znaczne grono osób operujących na rynkach, po zapoznaniu się z wieloma metodami, w końcu skupia się na jednej, dwu lub co najwyżej trzech metodach, starając się udoskonalić tec..

45.00 zł 50.00 zł Cena netto: 45.00 zł

Pokazuje 1 do 15 z 124 (9 Stron)