• Zarządzanie funduszami europejskimi w Polsce

Zarządzanie funduszami europejskimi w Polsce

 • Autor: Małgorzata Sikora-Gaca Michał Piechowicz Marcin Kleinowski
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-8085-596-0
 • Data wydania: 2018
 • Liczba stron/format: 280/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 62.00 zł

  55.80 zł

 • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 55.80 zł

  10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

Książka powstała w celu przybliżenia czytelnikom istoty różnorodności terminu "fundusze UE" oraz przedstawienia ich znaczenia dla rozwijającej się gospodarki. W polityce spójności Unii Europejskiej w perspektywie finansowej na lata 2014-2020 wprowadzano istotne zmiany, zarówno w zakresie priorytetowych obszarów, do których kierowane jest wsparcie, jak i form udzielanej pomocy oraz zasad jej rozliczania.

Zadaniem autorów publikacji jest przybliżenie problematyki przygotowania wniosku o dofinansowanie, opisanie problemów, jakie się z tym wiążą, a także wskazanie dylematów, które przed samym wypełnianiem dokumentacji należy rozważyć. Zebrany w książce materiał stanowi selektywne wprowadzenie do wyżej opisanej tematyki w syntetyczny sposób, tak aby przekazywane treści były przystępne dla osób, które dotychczas nie miały doświadczenia z funduszami Unii Europejskiej.

Prezentowany stan prawny dotyczy aktualnego okresu programowania - perspektywy finansowej 2014-2020. Cennym uzupełnieniem książki są praktyczne wskazówki Autorów w zakresie pozyskiwania środków z funduszy Unii Europejskiej oraz zarządzania projektami, w tym ich rozliczania.

Spis treści:
    
Wykaz skrótów
Wstęp
        
Rozdział 1. Podstawy polityki spójności Unii Europejskiej
Marcin Kleinowski
        
Rozdział 2. Europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne oraz instrumenty finansowe UE w perspektywie 2014–2020
Marcin Kleinowski
        
Rozdział 3. Programy europejskie
Małgorzata Sikora-Gaca
        
Rozdział 4. Wniosek o dofinansowanie projektu – kluczowe narzędzia i wskazówki
Małgorzata Sikora-Gaca
        
Rozdział 5. Przygotowanie i zarządzanie projektowe
Michał Piechowicz
        
Zakończenie    
Noty o autorach

Małgorzata Sikora-Gaca
doktor nauk politycznych; specjalista ds. funduszy unijnych. W 2007 roku ukończyła Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, uzyskując tytuł magistra politologii (specjalność: Integracja Europejska). W 2008 rozpoczęła staż naukowy w Ambasadzie RP w Republice Mołdawii. W 2010 roku na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK obroniła dysertację doktorską. Od 2011 adiunkt w Instytucie Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Politechniki Koszalińskiej. Głównym obszarem zainteresowań badawczych autorki są systemy polityczne i partyjne Europy Południowo-Wschodniej, Kaukazu Południowego i Azji Centralnej oraz Fundusze Europejskie. Tematyką tych ostatnich zajmuje się od 2007 roku, co przekłada się na współpracę w tym zakresie z licznymi podmiotami gospodarczymi i instytucjami państwowymi. Opiekun specjalizacji Zarządzanie Projektami Europejskimi na kierunku Europeistyka w IPSiSM PK. Prowadzi szkolenia z pisania projektów unijnych, ich realizacji i rozliczania.

Książki tego autora

Michał Piechowicz

doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor publikacji z obszaru integracji europejskiej, lobbingu oraz bezpieczeństwa. Stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, uczestnik programów szkoleniowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół zagadnień związanych z procesem decyzyjnym w Unii Europejskiej, nowych form komunikacji, lobbingu i reprezentacji interesów, funduszy UE oraz wybranych zagadnień polityki zagranicznej i bezpieczeństwa UE.

Książki tego autora

Marcin Kleinowski

adiunkt na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Trener oraz konsultant ds. funduszy strukturalnych. W latach 2008-2013 nieprzerwanie zarządzał projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Absolwent politologii na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Otrzymał III nagrodę w Konkursie Ministra Spraw zagranicznych na najlepszą pracę magisterską w zakresie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2012 roku został laureatem nagrody im. prof. Czesława Mojsiewicza za najlepszą pracę doktrską obronioną w 2011 roku, przyznawaną przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Zainteresowania naukowe skupiają się przede wszystkim na procesach integracji europejskiej, instytucjach Unii Europejskiej, procesach podejmowania decyzji oraz wdrażaniu polityki spójności w Polsce.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane