Globalna transformacja biznesu i społeczeństwa
- Autor: Mario Raich Simon L. Dolan Jan Klimek
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-453-9
- Data wydania: 2011
- Liczba stron/format: 351/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
75.00 zł
67.50 zł
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 67.50 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
10% taniej
Mario Raich:
Jeśli nie chcemy opuścić naszego wspaniałego świata, jeśli wciąż chcemy cieszyć się naszą błękitną planetą i zachować ją dla przyszłych pokoleń, jeśli nie chcemy jej zniszczyć dla krótkotrwałego zysku i wymienić żywe krajobrazy na abstrakcyjne konta bankowe, musimy pokonać powszechny egocentryzm ludzi, którzy dbają tylko o siebie i są gotowi poświęcić wszystko dla własnej korzyści. Przyszłość naszej planety jest w naszych rękach, możemy zmienić przeznaczenie naszego gatunku. Zacznijmy od budowy nowego społeczeństwa już teraz! Wszyscy jesteśmy dziećmi słońca, które przeszły długą ewolucję od prostych form życia w istoty bardzo złożone, aby stać się łącznikiem pomiędzy materią i światem duchowym. Zacznijmy korzystać z energii wzajemnego partnerstwa, aby utworzyć nowy świat dla naszego gatunku.
Simon L. Dolan:
Globalny kryzys gospodarczy, nieprzewidziane katastrofy ekologiczne, wykorzystanie internetu i nowych technologii do obalenia rządów – to tylko kilka przykładów omawianych w tej książce przyszłości. Żyjemy w świecie transformacji, a jutro będzie zupełnie inne od tego, co otacza nas obecnie. Ta niezwykła książka będzie fascynująca dla każdego zainteresowanego przyszłością świata. Definiując i omawiając 6 kluczowych obszarów: społeczeństwo, religie, środowisko naturalne, naukę i technikę oraz biznes i politykę, autorzy rysują mapę przyszłości. Badają, jak nieoczekiwane zmiany przekształcają społeczny i biznesowy krajobraz XXI wieku. Autorzy do stworzenia tej książki zaprosili ekspertów i specjalistów z całego świata, tworząc w ten sposób wirtualny zespół działający na wszystkich kontynentach.
Jan Klimek:
Nadszedł czas budowania mostów strategicznych między środowiskiem akademickim a światem biznesu, pomiędzy różnymi gałęziami przemysłu, pomiędzy regionami i w końcu pomiędzy wysokimi technologiami a talentami ludzi. Może to zaowocować powstaniem zrównoważonej gospodarki oraz bardzo stabilnego i równego społeczeństwa. Żyjemy w świecie ulotnym, którego naturalną cechą jest wysoki stopień niepewności, jednak ten świat coraz szybciej zaczyna reagować na zmiany, jest coraz bardziej elastyczny. Wszystkie zmiany zaczynają się w nas samych, mają swój początek w nastawieniu i dążeniu do nowego sposobu myślenia. Aby odnieść sukces w realizacji prawdziwie wielkich i różnorodnych projektów, najpierw należy mieć prawdziwie wielkie i różnorodne marzenia. To jest właśnie istota nowej rzeczywistości i sposób na przekraczanie granic.
Spis treści:
Przedmowa
Podziękowania
Wstęp
1. Wprowadzenie
2. Kluczowe problemy na drodze do stabilnej przyszłości
2.1. Społeczeństwo
2.2. Kultura
2.3. Światopogląd i religia
2.4. Środowisko naturalne
2.5. Nauka i technologia
2.6. Biznes i praca
2.7. Sztuka we współczesnym świecie
2.8. Konieczność rozwiązań kompleksowych
3. Pomysły rozwiązań
3.1. Przekroczyć granice
3.2. Świat wiedzy
3.3. Społeczeństwo i polityka
3.4. Uniwersalne wartości ogólnoludzkie
3.5. Jak żyć i pracować?
4. W kierunku przedsiębiorczości i innowacji społecznej
4.1. Wejście w erę wiedzy
4.2. Poza granice przedsiębiorczości biznesowej i innowacji
4.3. Przekroczyć granice tradycyjnych wzorców zarządzania
4.4. Zmiana kultury organizacji
4.5. Przekroczyć granice tradycyjnego przywództwa
5. Społeczna odpowiedzialność biznesu
5.1. SOB – co to jest?
5.2. Trochę historii
5.3. Warstwa etyczna problematyki
5.4. Społeczna odpowiedzialność biznesu w wymiarze lokalnym i międzynarodowym
5.5. Różne postrzeganie tego samego
5.6. Refleksje końcowe
6. Czas działania
Zakończenie
Bibliografia
Spis rysunków
Spis tabel
Sylwetki autorów
Mario Raich
Myśliciel przyszłości, umysł pionierski i kreatywny. Jest międzynarodowym doradcą ds. Innowacji. Włada płynnie wieloma językami. Profesor Raich zajmował wysokie stanowiska kierownicze w organizacjach globalnych, takich jak: Xerox, Citigroup czy Zürich Financial Services. Od 1991 do 2001 był odpowiedzialny za projekt rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Od 1997 roku profesor Raich pełni funkcję przewodniczącego zarządu Learnit - Ltd., londyńskiej firmy zajmującej się kreowaniem innowacji. Pełni także funkcję wykładowcy w Wyższej Szkole Biznesu ESADE w Barcelonie oraz profesora Uniwersytetu Educatis.
Simon L. Dolan
Jan Klimek prof. dr hab., pracownik naukowo-dydaktyczny Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Obowiązki nauczyciela akademickiego wykonuje w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, jest również dyrektorem Instytutu Przedsiębiorstwa i kierownikiem Zakładu Przedsiębiorstw Rodzinnych. Długoletni działacz samorządu gospodarczego i polityk. Jego działalność polityczna i samorządowa od zawsze była i jest silnie związana z sektorem małych i średnich przedsiębiorstw. Interesuje się funkcjonowaniem i nowoczesnymi metodami zarządzania w organizacjach gospodarczych. Autor licznych publikacji, przede wszystkim z zakresu rozwoju przedsiębiorczości i doskonalenia zarządzania w sektorze MŚP oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Wiceprezes Związku Rzemiosła Polskiego, prezes Katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz członek Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego w Brukseli. Jest również członkiem Komisji Trójstronnej, pełniąc równocześnie funkcję przewodniczącego zespołu ds. ubezpieczeń społecznych. Współtworzył i kierował polsko-szwajcarskim projektem wspierania przedsiębiorczości w Polsce. Projekt ten zdobył uznanie przedsiębiorców, którzy dzięki niemu poszerzyli swoją wiedzę i pogłębili umiejętności w dziedzinie zarządzania i funkcjonowania firm. Organizator i uczestnik wielu spotkań naukowych poświęconych małej i średniej przedsiębiorczości.