• Fundusze i programy Unii Europejskiej wspierające przedsiębiorstwa w perspektywie finansowej 2014-2020

Fundusze i programy Unii Europejskiej wspierające przedsiębiorstwa w perspektywie finansowej 2014-2020

 • Autor: Marcin Kleinowski Michał Piechowicz Małgorzata Sikora-Gaca
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-8085-190-0
 • Data wydania: 2016
 • Liczba stron/format: 230/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 55.00 zł

  27.50 zł

 • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 27.50 zł

  50% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Mała ilość w magazynie!

Zadaniem prezentowanej publikacji jest przybliżenie czytelnikom problematyki pozyskiwania oraz rozliczania przez podmioty prowadzące działalność gospodarczą w Polsce, wsparcia współfinansowanego ze środków głównie Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w perspektywie finansowej 2014–2020. Stanowi ona selektywne wprowadzenie do wyżej wymienionej tematyki, w możliwie syntetyczny i przystępny sposób, tak aby przekazywane treści były zrozumiałe w szczególności dla osób, które dotychczas nie miały doświadczenia z funduszami Unii Europejskiej. Przy tworzeniu książki autorzy wykorzystali praktyczne doświadczenia w zakresie pozyskiwania środków z funduszy Unii Europejskiej oraz zarządzania projektami, w tym ich rozliczania.

Kwestia podziału środków unijnych jest jak najbardziej aktualna dla wszystkich państw członkowskich, bowiem stanowi nieodzowne źródło potencjalnych inwestycji na obszarze UE. Dla Polski perspektywa finansowa 2014–2020 jest o tyle istotna, że po raz kolejny przyznano nam wsparcie o najwyższej wartości, co przekłada się na możliwość realizacji przedsięwzięć w zakresie wielu tematów priorytetowych. Wiedza na temat funduszy i programów UE wspierających przedsiębiorstwa w perspektywie finansowej 2014–2020 jest zatem niezwykle cenna i przekłada się na praktyczną umiejętność aplikowania o środki finansowe.

Spis treści:

Wykaz skrótów
 
Wstęp
 
Rozdział I. Fundusze strukturalne w perspektywie 2014–2020
Michał Piechowicz
 
Rozdział II. Uwzględnienie polityk horyzontalnych Unii Europejskiej we wniosku o dofinansowanie projektu
Małgorzata Sikora-Gaca
 
Rozdział III. Pomoc publiczna oraz pomoc de minimis dla przedsiębiorstw
Michał Piechowicz
 
Rozdział IV. Wybrane zagadnienia z zakresu kwalifikowalności kosztów w projektach współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  
Marcin Kleinowski

Rozdział V. Ponoszenie wydatków przez przedsiębiorstwa zgodnie z zasadą uczciwej konkurencji  
Marcin Kleinowski
 
Rozdział VI. Dobre praktyki w zakresie przygotowania wniosku o dofinansowanie i procesie oceny projektu  
Małgorzata Sikora-Gaca
 
Rozdział VII. Wsparcie finansowe inwestycji przedsiębiorstw w badania i innowacje  
Małgorzata Sikora-Gaca
 
Rozdział VIII. Wsparcie finansowe inwestycji przedsiębiorstw, zwiększenie efektywności energetycznej oraz odnawialne źródła energii  
Michał Piechowicz
 
Zakończenie
 
Słowniczek
 
Noty o Autorach

Marcin Kleinowski

adiunkt na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Trener oraz konsultant ds. funduszy strukturalnych. W latach 2008-2013 nieprzerwanie zarządzał projektami współfinansowanymi ze środków Unii Europejskiej. Absolwent politologii na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Otrzymał III nagrodę w Konkursie Ministra Spraw zagranicznych na najlepszą pracę magisterską w zakresie nauk o polityce uzyskał na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W 2012 roku został laureatem nagrody im. prof. Czesława Mojsiewicza za najlepszą pracę doktrską obronioną w 2011 roku, przyznawaną przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Nauk Politycznych. Zainteresowania naukowe skupiają się przede wszystkim na procesach integracji europejskiej, instytucjach Unii Europejskiej, procesach podejmowania decyzji oraz wdrażaniu polityki spójności w Polsce.

Książki tego autora

Michał Piechowicz

doktor nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, adiunkt w Katedrze Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autor publikacji z obszaru integracji europejskiej, lobbingu oraz bezpieczeństwa. Stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, uczestnik programów szkoleniowych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół zagadnień związanych z procesem decyzyjnym w Unii Europejskiej, nowych form komunikacji, lobbingu i reprezentacji interesów, funduszy UE oraz wybranych zagadnień polityki zagranicznej i bezpieczeństwa UE.

Książki tego autora

Małgorzata Sikora-Gaca
doktor nauk politycznych; specjalista ds. funduszy unijnych. W 2007 roku ukończyła Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, uzyskując tytuł magistra politologii (specjalność: Integracja Europejska). W 2008 rozpoczęła staż naukowy w Ambasadzie RP w Republice Mołdawii. W 2010 roku na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych UMK obroniła dysertację doktorską. Od 2011 adiunkt w Instytucie Polityki Społecznej i Stosunków Międzynarodowych Politechniki Koszalińskiej. Głównym obszarem zainteresowań badawczych autorki są systemy polityczne i partyjne Europy Południowo-Wschodniej, Kaukazu Południowego i Azji Centralnej oraz Fundusze Europejskie. Tematyką tych ostatnich zajmuje się od 2007 roku, co przekłada się na współpracę w tym zakresie z licznymi podmiotami gospodarczymi i instytucjami państwowymi. Opiekun specjalizacji Zarządzanie Projektami Europejskimi na kierunku Europeistyka w IPSiSM PK. Prowadzi szkolenia z pisania projektów unijnych, ich realizacji i rozliczania.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane