• Frakersi. O gazie i ropie łupkowej

Frakersi. O gazie i ropie łupkowej

 • Autor: Gregory Zuckerman
 • Wydawca: Kurhaus Publishing
 • ISBN: 978-83-639-9390-0
 • Data wydania: 2014
 • Liczba stron/format: 336
 • Oprawa: twarda

Cena detaliczna

 • 65.00 zł

  58.50 zł

 • 10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Mała ilość na magazynie!


FRAKERSI. O GAZIE I ROPIE ŁUPKOWEJ to historia rewolucji energetycznej, która wydarzyła się na naszych oczach. Choć  wiele w niej pasjonujących szczegółów o wydobyciu gazu łupkowego, rynku ropy i międzynarodowych trendach, to przede wszystkim jest to fascynująca opowieść o ludziach. O ich sukcesach, porażkach, wielkich fortunach i bankructwach, o sytuacjach bez wyjścia, tupecie, wierze, albo jej braku. Frakersi to historia przedsiębiorczości.


Przez ostatnie dziesięciolecia eksperci rynku energii snuli dramatyczne wizje na temat nieuniknionych niedoborów ropy naftowej i gazu ziemnego. Polityczni decydenci zastanawiali się, jak będzie wyglądał świat, w którym popyt na te surowce zacznie przewyższać podaż. Na naszych oczach koncerny zaczęły śrubować ceny energii do granic możliwości, siejąc tym samym coraz większy niepokój wśród odbiorców. Do czasu.


Garstka amerykańskich zapaleńców, wśród których znaleźli się Aubrey McClendon, Harold Hamm i Mark Papa, uparła się bowiem na poszukiwanie ropy i gazu w szczególnym rodzaju skały – łupku. Byli przekonani, że znajdują się w nim nieprzebrane złoża tych surowców. Musieli tylko znaleźć sposób, aby się do nich dostać. W tym samym czasie największe firmy naftowe stopniowo rezygnowały z poszukiwania nowych źródeł energii na amerykańskiej ziemi. Coraz bardziej realna wydawała się wizja kryzysu energetycznego na świecie. Poszukiwacze czarnego złota byli jednak zdeterminowani. Konsekwentnie eksperymentując ze szczelinowaniem hydraulicznym, czyli frakowaniem,  w straszliwie gęstych skałach dokonali historycznego przełomu.


FRAKERSI. O GAZIE I ROPIE ŁUPKOWEJ autorstwa Gregory’ego Zuckermana to pasjonująca książka o ludziach, którzy zmienili kurs historii gospodarczej, środowiskowej i geopolitycznej świata.


Bohaterowie opowieści

Znaczenie przełomów – przedmowa do wydania polskiego

Wstęp

Prolog

Przełom

Wyścigi

Epilog

Posłowie

Podziękowania

Indeks nazwisk

Gregory Zuckerman

Gregory Zuckerman jest amerykańskim dziennikarzem ekonomicznym i biznesowym. Pisze dla ?Wall Street Journal? i komentuje w stacjach telewizyjnych CNBC oraz Fox Business. Jest autorem bestsellerowej książki The Greatest Trade Ever, opowiadającej o tym, jak w 2007 r. amerykański inwestor John Paulson zarobił miliardy dolarów dzięki skomplikowanym instrumentom finansowym opartym na przeszacowanym rynku kredytów hipotecznych. Zuckerman dwukrotnie zdobył nagrodę Geralda Loeba oraz nagrodę dziennikarską New York Press Club.
Ukończył Uniwersytet Brandeis. Mieszka w New Jersey z żoną i dwoma synami. Jest fanem bejsbolu.


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane