• Zarządzanie firmą rodzinną. Kluczowe wyzwania

Zarządzanie firmą rodzinną. Kluczowe wyzwania

 • Autor: Krzysztof Safin Izabela Koładkiewicz redakcja naukowa
 • Wydawca: Poltext
 • ISBN: 978-83-7561-863-1
 • Data wydania: 2018
 • Liczba stron/format: 360
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 49.90 zł

  42.41 zł

 • 15% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Mała ilość w magazynie!

Przedsiębiorstwa rodzinne są swoistym fenomenem życia społecznego i gospodarczego. W większości gospodarek stanowią dominującą grupę przedsiębiorstw, nadają im określony charakter, zapewniają trwałość rozwoju i innowacyjność. Mimo że poziom wiedzy o przedsiębiorstwach rodzinnych rośnie, ciągle wiemy o nich zbyt mało. W Polsce przedsiębiorstwa rodzinne przez całe dziesięciolecia były zapomnianym elementem gospodarki w sferze zarówno teorii, jak i praktyki. Budowanie wiedzy o rodzimych przedsiębiorstwach rodzinnych trwa od początku okresu polskiej transformacji, lecz następuje relatywnie wolno.

Celem Autorów podręcznika była zmiana postrzegania roli i znaczenia firm rodzinnych, zastąpienie mitów oraz obiegowych opinii o nich zweryfikowaną wiedzą, a ponadto zerwanie ze stereotypem przedsiębiorstwa rodzinnego jako firmy małej i słabej finansowo, zarządzanej przez właścicieli (rodzinę) w sposób mało profesjonalny. W rzeczywistości przedsiębiorstwa rodzinne są ważnym źródłem rozwiązań technicznych i organizacyjnych. Dwie trzecie wszystkich przedsiębiorstw na świecie to firmy rodzinne. Generują one od 70 do 90% globalnego PKB i od 50 do 80% miejsc pracy. Europejskie firmy rodzinne generują obroty na poziomie biliona euro. Jedna trzecia firm z listy "Fortune 500" ma charakter rodzinny.


Na podręcznik składa się dziesięć rozdziałów problemowych oraz rozdział zawierający krótkie studia przypadków wybranych krajowych firm rodzinnych. Każdy rozdział jest poświęcony jednemu zagadnieniu, które zdaniem Autorów stanowi kluczowe wyzwanie, z jakim konfrontowana jest firma rodzinna. Wiedza prezentowana w każdym rozdziale stanowi wynik analizy dorobku najnowszej literatury przedmiotu i własnych badań Autorów. W miarę lektury kolejnych rozdziałów Czytelnik coraz głębiej poznaje istotę firmy rodzinnej i jej specyficzne problemy zarządcze.

Krzysztof Safin
dr hab., prof. WSB we Wrocławiu, kierownik Zespołu Badawczego Przedsiębiorczości i Zarządzania, specjalista z dziedziny przedsiębiorczości i zarządzania strategicznego. Kierownik projektu badawczego Strategie sukcesyjne polskich przedsiębiorstw rodzinnych oraz wielu projektów szkoleniowych i doradczych. Konsultant i doradca dolnośląskich przedsiębiorstw rodzinnych. Ekspert Dolnośląskiej Instytucji Pośredniczącej oraz członek Krajowej Rady Przedsiębiorczości przy Ministrze Gospodarki RP.

Izabela Koładkiewicz

redakcja naukowa

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane