• Partnerstwo publiczno-prywatne narzędziem efektywnej realizacji zadań publicznych

Partnerstwo publiczno-prywatne narzędziem efektywnej realizacji zadań publicznych

 • Autor: Agnieszka Jachowicz
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-7930-705-0
 • Data wydania: 2015
 • Liczba stron/format: 245/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 50.00 zł

  25.00 zł

 • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 25.00 zł

  50% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

Sektor publiczny każdego państwa jest odpowiedzialny za świadczenie i realizowanie przypisanych mu zadań. Spełnienie tego obowiązku wymaga posiadania niezbędnych nakładów. Niestety niewystarczające zasoby finansowe jednostek samorządowych w połączeniu z przestarzałą infrastrukturą oraz rosnącymi potrzebami i wymaganiami społeczeństwa powodują, że podmioty publiczne muszą szukać innych sposobów finansowania i realizowania swoich zadań. W rozwiązaniu tych dylematów może przyjść z pomocą partnerstwo publiczno – prywatne, polegające na współpracy z sektorem prywatnym. Współpraca ta wymaga jednak pokonania wielu barier wynikających z odmiennego założenia ich funkcjonowania oraz stworzenia tzw. „dobrych praktyk”.

Publikacja w sposób kompleksowy przedstawia problematykę dotyczącą partnerstwa publiczno – prywatnego, jego genezę, istotę, cele, uregulowania prawne i ekonomiczne warunkujące jego rozwój. Autor przedstawia propozycję modelu dla rozwoju partnerstwa publiczno – prywatnego w Polsce oparty na badaniach przeprowadzonych pośród jednostek publicznych realizujących umowy zawarte w tej formule.

Partner wydania:

 

prof. dr. hab. Marian Żukowski, Katedra Bankowości i Finansów, Katolicki Uniwersytet Lubelski:

(…) Monografia ma niewątpliwe walory poznawcze. Zawiera informacje na temat zadań publicznych realizowanych przez państwo i władze samorządowe. Autorka przywołuje poglądy teoretyków ekonomii, którzy podnoszą w swoich pracach znaczenie i rolę państwa w zaspokajaniu potrzeb publicznych, poszukując różnych możliwości ich realizacji. Opisano genezę i istotę partnerstwa oraz współpracy instytucji państwowych i komercyjnych. Omówiono przykłady rozwiązań stosowanych w różnych krajach, analizowanych w pracach wielu specjalistów. Obok korzyści, jakie niesie partnerstwo, Autorka wymienia także zagrożenia oraz ryzyka mu towarzyszące (…).

Agnieszka Jachowicz
absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, gdzie w 2009 roku uzyskała tytuł doktora nauk ekonomicznych na Wydziale Finansów. Obecnie pracuje jako adiunkt w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej. Kierownik projektu realizowanego w ramach stypendium dla młodych doktorów przyznawanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wieloletni pracownik administracji samorządowej. Zdobyta praktyka w połączeniu z pracą naukową sprzyja specjalizacji w problematyce związanej z samorządem terytorialnym. Autorka prac z dziedziny finansów, w tym finansów jednostek samorządowych, finansów przedsiębiorstw oraz finansów Unii Europejskiej.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Partnerstwo publiczno-prywatne w Un...

21.00 zł 42.00 zł Cena netto: 20.00 zł

Zamówienia publiczne. Partnerstwo p...

24.00 zł 48.00 zł Cena netto: 22.86 zł

Partnerstwo publiczno-prywatne. Kom...

13.75 zł 55.00 zł Cena netto: 13.10 zł

Najczęściej kupowane