Jak towarzyszyć uczniom w rozwoju społeczno-zawodowym? Gry szkoleniowe i scenariusze zajęć do pracy z młodzieżą
- Autor: Iwona Kania
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-205-4
- Data wydania: 2010, dodruk 2014
- Liczba stron/format: 208/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
34.00 zł
30.60 zł
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 30.60 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
10% taniej
Publikacja ma wspierać nauczycieli, doradców zawodowych, psychologów, pedagogów oraz trenerów, chcących w systematyczny sposób pracować z uczniami, w szczególności w ramach obligatoryjnych dla szkoły i kierowanych do uczniów działań doradczych. Działania te dotyczą pomocy uczniom w procesie rozwoju, istotnych z punktu widzenia rynku pracy, kompetencji społecznych oraz przygotowaniu uczniów do samodzielnego projektowania własnej kariery edukacyjnej i zawodowej.
Przedmowa. Uczenie się przez doświadczenie
„Drzewo – podobieństwa i różnice”
„Skuteczny zespół”
„Kwadraty”
„Korek”
„Dylemat więźnia”
Ćwiczenia:
Załączniki do rozdziału 5. Jak rozwijać u uczniów umiejętności konstruktywnego komunikowania się z innymi?
w czasie oraz planowania i pracy z celem?
Załączniki:
» e-mentor.edu.pl »
» koweziu.edu.pl »
dr Anna Paszkowska-Rogacz:
Publikacja, zgodnie z tytułem została opracowana z myślą o doradcach zawodowych, pracujących z uczniami wybierającymi ścieżkę kariery zawodowej. (...) Do niewątpliwych zalet recenzowanego opracowania należy:
- dostosowanie tematyki ćwiczeń do rzeczywistych potrzeb uczniów, którzy rozwijają umiejętność projektowania i realizacji własnej drogi zawodowej,
- klarowny opis warsztatu pracy doradcy zawodowego, który umożliwia mu pełne odtworzenie prezentowanych zajęć i skorzystanie z zaplecza metodycznego w postaci kwestionariuszy i materiałów pomocniczych zawartych w załącznikach,
- dostarczenie czytelnikowi informacji źródłowej.
Iwona Kania
trenerka umiejętności społecznych, absolwentka podyplomowych studiów Terapii i Treningu Grupowego na Wydziale Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Podyplomowych Studiów Ewaluacji Programów Społecznych w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat pracuje z różnymi grupami zawodowymi, projektuje i wdraża programy szkoleń m.in.: dla kadry zarządzającej i pracowników przedsiębiorstw, nauczycieli, pracowników administracji publicznej. Pracuje również ze studentami podyplomowych studiów doradztwa zawodowego w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Koordynator merytoryczny i realizator projektów szkoleniowych i badawczych związanych z profilaktyką bezrobocia, problematyką startu i rozwoju zawodowego, badaniem jakości i ewaluacją przedsięwzięć szkoleniowych. Autorka artykułów poświęconych ww. problematyce i współautorka książek.