Dekalog współczesnego zarządzania. Najnowsze nurty, koncepcje, metody
- Autor: Krzysztof Łobos Daniel Puciato
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-930-5
- Data wydania: 2013
- Liczba stron/format: 276
- Oprawa: EPUB
Cena detaliczna
-
32.44 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
Dekalog współczesnego zarządzania to książka, która wyznacza nowe trendy w nauczaniu koncepcji i metod zarządzania. Autorzy celowo pomijają w niej powszechnie znane podejścia, które można byłoby już zaliczyć do historii nauk o zarządzaniu, akcentując jednocześnie nowoczesne aspekty problematyki.
Praca zawiera szczegółową charakterystykę rożnorodnych metod i technik zarządzania, które zostały uporządkowane wokół dziesięciu wyodrębnionych nurtów badawczych. To cenny materiał źródłowy dla pracowników naukowo-dydaktycznych, doktorantów, studentów, przedstawicieli praktyki gospodarczej oraz administracji publicznej.
Wstęp
Rozdział 2. Akcentowanie wyników działania
Rozdział 4. Niematerialne determinanty konkurencyjności
Rozdział 5. Wewnętrzna przedsiębiorczość, humanizowanie, zaangażowanie
Krzysztof Łobos
dr hab., profesor Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, pracownik uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a następnie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu i we Wrocławiu, w latach 2013-2016 prorektor WSB we Wrocławiu. Konsultant w zakresie doradztwa biznesowego dla przedsiębiorstw. Autor publikacji książkowych i artykułów naukowych z zakresu efektywności ekonomicznej, współczesnych metod zarządzania, uwarunkowań rozwoju i wzrostu małych oraz średnich przedsiębiorstw. Członek Polskiego Towarzystwa Statystycznego.
Daniel Puciato
doktor ekonomii (SGH w Warszawie), doktor nauk o kulturze fizycznej (AWF we Wrocławiu), absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, AWF w Poznaniu, Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu. Zastępca dyrektora Instytutu turystyki w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, adiunkt w Katedrze Geografii i Ekonomiki Turystyki Politechniki Opolskiej. Autor ponad 150 publikacji z nauk ekonomicznych oraz nauk o kulturze fizycznej.
Wstęp
Rozdział 3. Współpraca, wyszczuplanie i wirtualizacja