Bezpieczeństwo Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej. Euro 2012
- Autor: redakcja naukowa Krzysztof Liedel Paulina Piasecka
- Wydawca: Difin
- ISBN: 978-83-7641-454-6
- Data wydania: 2011
- Liczba stron/format: 228/B5
- Oprawa: miękka
Cena detaliczna
-
47.00 zł
11.75 zł
- Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 11.75 zł
- Darmowa dostawa od 200 zł
- Wysyłka w ciągu 24h
75% taniej
Publikacja systematyzuje problematykę zagrożeń dla bezpieczeństwa i sposobów przeciwdziałania tym zagrożeniom. Uwzględnia dotychczasowe, międzynarodowe doświadczenia w tym zakresie, regulacje prawne, które trzeba wziąć pod uwagę, analizując funkcjonowanie systemu bezpieczeństwa podczas Euro 2012 oraz zadania i zakresy odpowiedzialności poszczególnych podmiotów, należących zarówno do sektora publicznego, jak i prywatnego.
Patroni medialni:
Wstęp
redakcja naukowa
Krzysztof Liedel
doktor w specjalności zarządzanie bezpieczeństwem, prawnik, specjalista w zakresie terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, ekspert w zakresie analizy informacji, szczególnie w obszarze analizy decyzyjnej. Stażysta w Narodowym Centrum Kontrterrorystycznym w USA. Były naczelnik Wydziału ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji i Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa Pozamilitarnego Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Kierownik Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas, Dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem CC. Wykładowca Collegium Civitas. Autor i współautor wielu publikacji na temat terroryzmu międzynarodowego i jego zwalczania, a także na temat analizy informacji.
Paulina Piasecka dr nauk społecznych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie, specjalista w obszarze terroryzmu międzynarodowego i walki informacyjnej. Zajmuje stanowisko dyrektora Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas w Warszawie oraz zastępcy kierownika Instytutu Analizy Informacji Collegium Civitas. Brała udział w programie badawczym Model systemu wykorzystania środków masowego przekazu w przeciwdziałaniu i walce z terroryzmem w warunkach RP w ramach międzynarodowego programu COST A24 (2007-2010). Obecnie uczestniczy w projektach naukowych The Evolving Social Construction of Threats oraz Dialogue About Radicalization and Equality (DARE) finansowanym w ramach programu Horyzont 2020. Pracowała w Wydziale ds. Przeciwdziałania Zagrożeniom Terrorystycznym Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego MSWiA w charakterze głównego specjalisty. Pełniła także funkcję naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa Pozamilitarnego w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. Stypendystka rządu Stanów Zjednoczonych w ramach programu International Visitor Leadership w obszarze cyberbezpieczeństwa.