• Bezpieczeństwo i zagrożenia hybrydowe

Bezpieczeństwo i zagrożenia hybrydowe

 • Autor: Mirosław Banasik Agnieszka Rogozińska redakcja naukowa
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-8270-132-6
 • Data wydania: 2022
 • Liczba stron/format: 144/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 50.00 zł

  45.00 zł

 • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 45.00 zł

  10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie
Książka przedstawia wybrane, teoretyczne i praktyczne aspekty zagrożeń hybrydowych, które są konsekwencją działań Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy i Zachodu oraz sposoby przeciwdziałania. Monografia ma wartość poznawczą i edukacyjną. Jest dedykowana osobom zainteresowanym problematyką bezpieczeństwa międzynarodowego Europy Środkowo-Wschodniej, na którą ma wpływ wojna Federacji Rosyjskiej prowadzona z Ukrainą.

Spis treści:

Wstęp

CZĘŚĆ I. Zagrożenia hybrydowe dla bezpieczeństwa

Kamila Kasperska-Kurzawa, Paweł Szewczyk
ROZDZIAŁ 1. Migracja jako element wojny hybrydowej Rosji na obszarze Unii Europejskiej

Rafał Kołodziejczyk
ROZDZIAŁ 2. Bezpieczeństwo danych osobowych a prawa człowieka

Grzegorz Janik
ROZDZIAŁ 3. Zagrożenie użycia CBRN jako element wojny hybrydowej na Ukrainie

Jan Kamiński
ROZDZIAŁ 4. Udział bliskowschodnich bojowników w wojnie ukraińsko-rosyjskiej

Tomasz Zawadzki, Kornel Kowieski
ROZDZIAŁ 5. Sposoby prowadzenia wojny i walki informacyjnej przez Federację Rosyjską w social mediach na przykładzie portalu Twitter. Infosfera rosyjskojęzyczna, polskojęzyczna i angielskojęzyczna – studium przypadku

CZĘŚĆ II. Przeciwdziałanie zagrożeniom


Karolina Siekierka
ROZDZIAŁ 6. NATO wobec zagrożeń hybrydowych

Tomasz Nowak
ROZDZIAŁ 7. Udział haktywistów w wojnie sieciowej przeciwko Rosji

Edward Wlazło, Norbert Wlazło, Artur Wlazło
ROZDZIAŁ 8. Rola 82. Dywizji Powietrznodesantowej w aspekcie przeciwdziałania zagrożeniom hybrydowym

Zakończenie
O Autorach
Spis rysunków i tabel

Mirosław Banasik
doktor habilitowany w dyscyplinie nauk o bezpieczeństwie, pułkownik dyplomowany Wojska Polskiego, absolwent studiów doktoranckich Akademii Obrony Narodowej w Warszawie i podyplomowych studiów polityki obronnej Akademii Obrony NATO w Rzymie. Zajmował wiele stanowisk dowódczych i sztabowych. Był m.in. zastępcą Polskiego Narodowego Przedstawiciela Wojskowego przy Kwaterze Głównej Sojuszniczych Sił NATO w Europie, szefem Centrum Zarządzania Kryzysowego MON i Centrum Operacyjnego Ministra Obrony Narodowej. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Akademii Piotrkowskiej. W dorobku naukowym ma obecnie kilkanaście monografii autorskich i ponad sto dwadzieścia opublikowanych w Polsce i za granicą opracowań naukowych. Swoje zainteresowania badawcze koncentruje wokół zagadnień związanych z rywalizacją strategiczną, bezpieczeństwem w wymiarze narodowym i międzynarodowym, planowaniem strategicznym, prowadzeniem konfliktów w szarej strefie, zarządzaniem kryzysowym i pozyskiwaniem nowych zdolności operacyjnych.

Książki tego autora


Agnieszka Rogozińska
doktor nauk społecznych, stażystka Biblioteki Polskiej w Paryżu, Instytutu i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie, Uniwersytetu LUMSA w Rzymie, Uniwersytetu w Kordobie, Uniwersytetu w Tiranie, Uniwersytetu w Nikozji. Autorka kilku monografii i kilkudziesięciu artykułów naukowych z dyscypliny nauki o bezpieczeństwie, kierownik projektów badawczych w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Prelegent kilkudziesięciu krajowych i zagranicznych konferencji naukowych. Organizator międzynarodowej konferencji naukowej Bezpieczeństwo euroatlantyckie i polityka Federacji Rosyjskie. Sekretarz naukowy redakcji czasopism Polityka i Bezpieczeństwo oraz Niepodległość. Czasopismo Poświęcone Najnowszej Historii Polski, recenzent Rocznika Instytutu Europy Środkowo-Wschodniej oraz On-line Journal Modeling the New Europe. Zainteresowania badawcze koncentruje wokół kategorii zagrożeń oraz bezpieczeństwa państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Książki tego autora


redakcja naukowa

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane