• Aktualna kondycja integracji europejskiej w obliczu wyzwań zewnętrznych i wewnętrznych

Aktualna kondycja integracji europejskiej w obliczu wyzwań zewnętrznych i wewnętrznych

 • Autor: Helena Tendera-Właszczuk Rafał Prostak
 • Wydawca: Difin
 • ISBN: 978-83-8085-798-8
 • Data wydania: 2019
 • Liczba stron/format: 166/B5
 • Oprawa: miękka

Cena detaliczna

 • 45.00 zł

  40.50 zł

 • Najniższa cena z ostatnich 30 dni: 40.50 zł

  10% taniej

 • Darmowa dostawa od 200 zł
 • Wysyłka w ciągu 24h

Dostępność: Duża ilość w magazynie

Książka poświęcona jest studiom nad kondycją Unii Europejskiej i ocenom działań tego ugrupowania w kontekście zmieniających się uwarunkowań zewnętrznych i wewnętrznych. Założeniem przyjętym w niniejszej publikacji jest przeświadczenie, że wyzwania, którym stawić musi czoła Unia Europejska nie są definiowane wyłącznie przez podmioty polityczne oraz obywateli państw członkowskich, lecz, iż integrująca się Europa musi zachować zdolność adekwatnej odpowiedzi na wyzwania, jakie formułuje wobec niej otoczenie zewnętrzne. Unia Europejska nie może pozostać bierna, musi zachować zdolność do podjęcia efektywnych i adekwatnych działań w przypadku pojawienia się nowych wyzwań, takich jak zmiany relacji Unii Europejskiej z podmiotami zewnętrznymiczy Brexit. Kondycja i powodzenie projektu europejskiego uzależnione jest również od bieżącej polityki i działań podejmowanych w obliczu obecnego kryzysu migracyjnego w Europie. Spójność społeczna i gospodarcza, wyrównywanie poziomów życia i niwelowanie nierówności społecznych, podobnie jak działania w kierunku poprawy innowacyjności, są ważnym aspektem poprawy kondycji Unii Europejskiej i jej pozycji na arenie międzynarodowej. Właściwe rozpoznanie tych wyzwań, ocena ich wagi oraz możliwości sprostania im, to podstawowy wątek aktualnych studiów nad integracją europejską.

Dr hab. Jolanta Zombirt, prof. AFiB Vistula:

Recenzowaną książkę mogę szczerze polecić jako bardzo ciekawą lekturę. Autorzy kolejnych rozdziałów, poza nagromadzonym szerokim materiałem faktograficznym, wiążą bowiem swoją wiedzę ekonomiczną z politologiczną. Chciałabym wskazać w tym kontekście przede wszystkim na rozdziały dotyczące uchodźców czy Brexitu, nie pomijając jednakże ogromnej wartości innych.

Helena Tendera-Właszczuk
prof. dr hab. Katedra Europejskiej Integracji Gospodarczej, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie.

Książki tego autora

Rafał Prostak
Prof. UEK, dr hab. Adiunkt w Katedrze Europejskiej Integracji Gospodarczej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Specjalizuje się w amerykańskiej myśli politycznej, amerykańskim prawie wyznaniowym i systemie instytucjonalnym Unii Europejskiej.

Książki tego autora

Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest przetłumaczalny!
    Zły           Dobry

Najczęściej kupowane