Strona główna | Zarządzanie | Zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi
Zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi
Autor: redakcja naukowa Marek Wirkus, Anna Lis
Wydawca:
ISBN: 978-83-7641-670-0
Data wydania: 2012
Liczba stron: 200/B5
Oprawa: miękka
Cena: 40,00 zł 36,00 zł
Dostępność: 24 godziny

Poleć znajomemu

Do schowka

Celem książki jest aplikacja wiedzy związanej z zarządzaniem projektami do pola B+R. Osiągnięcie owego celu redaktorzy i autorzy tego tomu założyli poprzez stworzenie publikacji odwołującej się zarówno do wiedzy teoretycznej, jak i doświadczeń praktycznych oraz odpowiedni dobór wątków w niej poruszanych. W związku z tym, przedstawiana książka skupia się na najbardziej istotnych kwestiach związanych z prowadzeniem prac badawczych w różnych obszarach wiedzy, a poruszane w niej zagadnienia zawierają uniwersalne wytyczne dotyczące różnych aspektów zarządzania projektem B+R, w tym: ogólną metodykę zarządzania projektami, metody prognozowania i oceny dojrzałości technologii, metody zarządzania jakością, sposoby tworzenia i zarządzania zespołami badawczymi, możliwości komputerowego wspomagania zarządzania projektami innowacyjnymi, formy audytu projektów badawczych (ze szczególnym uwzględnieniem projektów finansowanych ze środków UE) oraz zagadnienia związane z ochroną własności intelektualnej projektów badawczych, zwłaszcza tych realizowanych w sektorze nauki.

Ze względu na tematykę, a przede wszystkim kompleksowość i uniwersalność przedstawionych zagadnień prezentowana publikacja może służyć jako podręcznik dla studentów (m.in. uczelni technicznych, ekonomicznych, medycznych), jak również kompendium wiedzy dla pracowników naukowych uczestniczących w projektach badawczych, przedsiębiorców zainteresowanych wdrażaniem innowacji i pozyskaniem środków finansowych z programów UE oraz menadżerów i inwestorów, zaangażowanych w realizację projektów innowacyjnych.

Z recenzji dr hab. Małgorzaty Rozkwitalskiej, prof. Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku:

„Zarządzanie projektami badawczo-rozwojowymi” to interesujące i wartościowe opracowanie na temat zarządzania projektami badawczo-rozwojowymi. Łączy dwa istotne i aktualne z punktu widzenia praktyki gospodarczej zagadnienia: tworzenie innowacji oraz zarządzanie projektami. Autorzy, teoretycy i praktycy zaangażowani w działalność badawczo-rozwojową, prezentują przystępnie zagadnienia w powyższym temacie.

 

Nie znaleziono szczegółowych informacji o autorze


Celem książki jest aplikacja wiedzy związanej z zarządzaniem projektami do pola B+R. Osiągnięcie owego celu redaktorzy i autorzy tego tomu założyli poprzez stworzenie publikacji odwołującej się zarówno do wiedzy teoretycznej, jak i doświadczeń praktycznych oraz odpowiedni dobór wątków w niej poruszanych.

 Wstecz
Koszyk pusty

Aktualności

Szanowni Klienci,

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja (poniedziałek) wydawnictwo będzie nieczynne.

Za utrudnienia przepraszamy,

zespół wydawnictwa Difin

» Nagroda za monografię "Etyka biznesu. Teoretyczne założenia, praktyka zastosowań"

» Zatrudnimy redaktorów

» Economicusy 2015 rozdane. Nagroda dla wydawnictwa Difin

» Wspieramy

Zaproszenie

Wernisaż
Książka artystyczna
Wiesława Karolaka

w ramach 15. Międzynarodowych Warsztatów Twórczego Niepokoju Kieszeń VincentaTermin: 9 maja 2016 r.
Miejsce: Poznań, Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1

więcej »

Polecamy

Gdzie kupić

Facebook

 

Współpracujemy z
 

Bestsellery

Dla przyszłych autorów


» Wydaj książkę w Difinie

Copyright Difin Spółka Akcyjna | Design: Edit | Wykonanie: Net-Line